פרשנות
נתניהו מתגאה: הצלחתי לבודד את בנט

ראש הממשלה לא מסתיר את מכבש הלחצים שהפעיל כדי להשאיר אצלו את תיק הביטחון ולמנוע מ"הבית היהודי" להוכיח - זו לא ממשלת ימין.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשע"ט

נתניהו בוועדת חוץ וביטחון, השבוע
נתניהו בוועדת חוץ וביטחון, השבוע
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מאז שהתקבלה הדרישה למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון, נתניהו סימן את המטרה ויצא לקרב.

מול הדרישה של בנט להפסיק את המבוכה הישראלית מול חמאס, נשלחו חברי הכנסת של הליכוד להאשים את "הבית היהודי" בסחטנות פוליטית.

מול הדרישה של בנט להחזיר את ההרתעה ואת הגאווה ללוחמי צה''ל, נשלח יאיר נתניהו לפרסם פוסט בפייסבוק ולהזהיר מ"המלכת ממשלת שמאל".

בזמן שבבית היהודי קראו לחסל את ראשי החמאס ולנהל מדיניות של ממשלת ימין, שליחי נתניהו הגיעו אל רבני הציונות הדתית וביקשו: אל תפילו את ממשלת הימין.

נתניהו אף הגדיל לעשות ושיגר את ראש המל''ל לפגישת שכנוע סודית עם הרב חיים דרוקמן באור עציון. בשיחה עם כתבים במשכן הכנסת התגאה ראש הממשלה - ''הצלחתי לבודד את בנט'', כי לא רק שליחים הפעיל ראש הממשלה, אלא גם מכבש לחצים כשהוא יושב בכיסא הנהג.

נתניהו ניהל שיחות עם ראשי המפלגות, שיחות אל תוך הלילה כדי להותיר את הגה המדינה בידיים שלו. לבודד, לאגוף, "לסגור" על בנט מכל הכיוונים, זו היתה המטרה של נתניהו בקרב הקואליציוני שניהל השבוע, והוא ניצח בקרב.

כל ראשי המפלגות השתכנעו שזה לא הזמן לבחירות. "הבית היהודי" נותרה להיות המפלגה היחידה שעשויה להיות זו שתפרק את הקואליציה. שר הביטחון בנט היה מוכיח שנתניהו לא מיישם מדיניות של המחנה הלאומי, וזה בדיוק מה שנתניהו הצליח למנוע.