צפו: מלכודת הגנבים המושלמת

למהנדס נאס"א מארק רובר נמאס מהגנבים שלוקחים לו את החבילות, והוא החליט ללמד אותם לקח בצורה יצירתית ומפתיעה.

מתנאל ראט , י"א בטבת תשע"ט

הגנבים למדו לקח?
הגנבים למדו לקח?
צילום: iStock

הגנב שהחליט לקחת את החבילות של מארק רובר לא ידע עם מי יש לו עסק. רובר, מהנדס נאס"א לשעבר, שכבר מוכר לכם מהחול הנוזלי שהוא יצר, החליט לנקום בגנבים בדרך מפתיעה ומצחיקה.

הכל התחיל כאשר החבילה שרובר הזמין באינטרנט לא הגיעה, למרות שהוא כבר קיבל הודעה מהחברה שהמשלוח הגיע ליעדו. בדיקה במצלמות האבטחה של הבית הראו שאדם שהלך במדרכה ליד ביתו של מארק החליט לקחת בזריזות את החבילה ולהסתלק איתה.

רובר פנה למשטרה עם סרטון הוידאו בו מצולמת הגניבה, אך המשטרה טענה שאין ביכולתה לסייע לו לתפוס את הגנב. לאחר שנואש מהרשויות, החליט המהנדס היצירתי לבנות מלכודת גנבים מושלמת שתגרום לגנב הבא להתחרט על כל העניין.

העבודה על המלכודת שזכתה לכינוי "פצצת הנצנצים" ארכה כ6 חודשים שבמהלכן הצטרף למארק מהנדס נוסף שסייע לו בעיצוב החבילה. מבחוץ, החבילה נראית כמו הרמקול HomePod הפופולרי של אפל, אבל מבפנים היא שונה לחלוטין ומכילה הפתעות רבות לגנבים. רובר תכנן שברגע שהחבילה תיפתח הגנב יחטוף זרם של נצנצים דביקים שיהפכו אותו ואת כל סביבתו לנוצצים במיוחד. לאחר שעניין הנצנצים נגמר, המלכודת מפעילה פצצת סירחון חזקה שתוציא לגנב את כל החשק מהסיטואציה ותגרום לו להיפטר מהחבילה כמה שיותר מהר.

על מנת שהדבר יהיה מצולם, רובר הסתיר 4 סמארטפונים בתוך המארז שיקלטו את הרגע בו החבילה זזה ממקומה ושיצלמו את כל האירוע. בנוסף, הסלולריים מפעילים גלאי GPS כך שיהיה ניתן לאתר אותם לאחר המעשה ולהשתמש שוב בחבילה לגנב הבא. כמו שתוכלו לראות בסרטון, המלכודת עבדה בצורה יעילה ומשעשעת וגרמה לגנבים לזרוק את החבילה במהירות האפשרית.

אז האם בקרוב המשטרה תתחיל גם להשתמש במלכודת בשביל לאתר גנבי חבילות? בינתיים נראה שלא, אבל בהחלט נראה שבעקבות הסרטון יתחילו מאמצים רבים יותר לעצור את גנבי הרחוב. ולאלו מכם שכבר חסרי סבלנות להסברים של רובר בתחילת הסרטון, ניתן לדלג לדקה השישית בשביל לראות את המלכודת בפעולה.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!