דייויד בלאט מאמן ה-70

במסגרת אירועי ה-70 של משרד התרבות והספורט, נבחרו הערב המצטיינים השונים בענפי הספורט הרבים בטקס השנתי של נבחרי הספורט

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ט

רגב עם נבחרי הספורט הערב
רגב עם נבחרי הספורט הערב
צילום: חורחה נובומינסקי

מה משותף לדייויד בלאט, עומרי כספי ונבחרת העתודה של ישראל? מלבד העובדה כי שלושתם מגיעים מענף הכדורסל המוצלח של ישראל, שלושתם היו גם מבין הזוכים בטקס השנתי של נבחרי הספורט שהתקיים הערב (שלישי) בתיאטרון הלאומי "הבימה" שבתל אביב.

הטקס המסורתי המתקיים כבר שנה רביעית ברציפות, עמד השנה בסימן 70 שנה לספורט הישראלי, כשזה היה במסגרת אירועי ה-70 של משרד התרבות והספורט אליו חברו גם הטוטו, הוועד האולימפי בישראל, הוועד הפראלימפי בישראל והתאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים - כולם התאגדו הערב יחד לטקס השנתי של נבחרי הספורט.

בטקס שהתקיים במעמד שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, חולקו פרסי הספורט לספורטאיות, ספורטאים ומאמנים אשר הצטיינו בספורט והביאו להישגים מרשימים למדינת ישראל במהלך השנה החולפת, שהייתה יוצאת דופן לספורט הישראלי.

השנה, לרגל ציון 70 שנה למדינה, הוכרזו גם זוכים וזוכות בארבע קטגוריות מיוחדות: קבוצת ה-70, ספורטאית ה70, ספורטאי ה-70 ומאמן ה-70, לאלו שהקדישו את חייהם ועמלו לטובת קידום הספורט הישראלי על שלל ענפיו מקום המדינה. המועמדים הוצעו לבחירת הקהל הרחב באמצעות אתר ייעודי שנבנה לטובת האירוע.

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב אמרה בטקס כי: "הספורט הישראלי קוטף יותר ויותר תארים והישגים על הפודיום באולימפיאדות, במשחקים הפראלימפיים, באליפויות עולם והשנה לראשונה - גם בכדורסל עם זכייתה ההיסטורית של נבחרת העתודה באליפות אירופה. נמשיך להילחם על הזכות שלנו להגיע לכל מקום בעולם עם הדגל וההמנון בדיוק כפי שעשינו עם הכדור-מים בברצלונה, השח-מט בסעודיה והג'ודו באבו דאבי, שם הושמע לראשונה בהיסטוריה המנון "התקווה".

יוסי פילוס, יו״ר הטוטו ברך בטקס כשאמר: "כבר חמישים שנה שהטוטו דואג לקדם את הספורט בישראל, במהלך 70 שנות קיומה של המדינה. עשרות אלפי ספורטאיות וספורטאים שזכו לתמיכה של הטוטו, אלפי מתקני ספורט, אצטדיונים ואולמות ספורט שנבנו ברחבי הארץ בסיוע הטוטו, ועוד ועוד. במסגרת זאת, אי אפשר להתעלם ממהפכת המתקנים המתרחשת לנגד עיננו בעשור האחרון, ששינתה את פני הספורט בישראל, והביאה לכאן תחרויות בינ״ל רבות. כל אלה ועוד, עזרו לעצב את החברה בישראל במהלך 70 שנות ספורט ישראלי. אני מאחל לכל הספורטאיות והספורטאים המצוינים שלנו – תמשיכו לשמש לנו ולדור הצעיר שצופה בכם, דוגמא ומופת של מצוינות. אנחנו בטוטו נמשיך לתמוך ולסייע לכם, כדי שאתם תמשיכו לשבור שיאים".

גם יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל נשא דברים כשאמר: "שנת 2018 הייתה שנה הישגית טובה לספורט האולימפי הישראלי. פתחנו את השנה בהופעה טובה במשחקי החורף האולימפיים בדרום קוריאה שם סיימה נבחרת ההחלקה האמנותית במקום השמיני, במהלך השנה זכו הספורטאים הבוגרים בעשר מדליות באליפויות עולם ואליפויות אירופה וסגרנו את השנה עם שלוש מדליות: זהב כסף וארד במשחקים האולימפיים לנוער שהיו בארגנטינה, ועל כך גאוותנו הגדולה".

כאמור, זו השנה הרביעית ברציפות בה חברו גופי הספורט המובילים בישראל תחת קורת משרד התרבות והספורט, לקיום טקס ממלכתי-לאומי משותף בחסות הטוטו, במטרה לכבד ולהעניק אותות מצוינות לספורטאיות ולספורטאים המצטיינים במדינת ישראל בעבר ובהווה.

רשימת הזוכים המלאה:

נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל זכתה בפרס קבוצת ה-70.

דיוויד בלאט זכה בפרס מאמן ה-70.

עומרי כספי זכה בפרס ספורטאי ה-70.

יעל ארד זכתה בפרס ספורטאית ה-70.

גל הראל, שחר קדמי ואור קרסי זכו בפרס ספורטאי השנה בספיישל אולימפיקס.

בקטגוריות האולימפית:

שגיא מוקי זכה בפרס ספורטאי השנה

לינוי אשרם זכתה בפרס ספורטאית השנה

אורן סמדג'ה זכה בפרס מאמן השנה

בקטגוריות הפראלימפיות:

עמי דדאון זכה בפרס ספורטאי השנה.

ענבל פזרו זכתה בפרס ספורטאית השנה.

יעקב ביננסון זכה בפרס מאמן השנה

בקטגוריות של אילת:

‏ויקי דבוש זכה בפרס ספורטאי השנה

נילי בלאק זכתה בפרס ספורטאית השנה

אמיר בוארון זכה בפרס מאמן השנה

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il