הדירוגים באירופה: לקראת ירושלים - חולון

לקראת הקרב הגדול היום (רביעי) בין שתי הקבוצות, קצת נתונים על הדירוגים באירופה של הקבוצות.

שילה רוזנפלד , י"ח בטבת תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

היום יתקיים אחד הקרבות הגדולים של העונה, כאשר הפועל ירושלים תארח את הפועל חולון, לקרב לוהט על מקום שני.

בשנים האחרונות, היריבות בין שתי הקבוצות הלכה וגדלה, בעקבות ההשתפרות המשמעותית של חולון וחזרתה לצמרת הכדורסל הישראלי. מי זוכר שלפני שלוש שנים, היא הייתה על סף ירידת ליגה.

לקראת הקרב הגדול, בדקתי את הדירוגים של שחקני שתי הקבוצות בליגת האלופות והנתונים מעידים כי השנה מדובר בשתי קבוצות מהחזקות ביותר במפעל. בדיקת הדירוגים של שחקני שתי הקבוצות הקטגוריות השונות, נעשתה רק במקומות 1-10 בכל קטגוריה וקטגוריה. הנה התוצאות:

נקודות: הנציגות הכי מכובדת שיש בקטגוריה הזו, שרק מראה שהשנה הסקוררים של שתי הקבוצות הם ברמה הכי גבוהה שיש. קאליף וואייט הוא מלך הסלים של המפעל עם 18.9 נקודות למשחק. אחריו במקום השני מגיע ג'יימס פלדין עם 17.6 נקודות למשחק. איזה קרב ענק צפוי לנו בין שני הסופרסטארים האלו.

אחוזים ל-2: גם שם, יש נציגות מכובדת ביותר כשטיישון תומאס, שחזר לא מזמן מהשנייה של שלושה חודשים בעקבות חומר אסור שנמצא בגופו, מוביל את הקטגוריה הזו עם לא פחות מ-75% ל-2. איזה מפגש רותח יהיה לו עם האקסית חולון.

אחוזים ל-3: דקוואן ג'ונס ממוקם שמיני בקטגוריה הזו עם לא פחות מ-54% מהטווח הזה.

עונשין: קורי וולדן ממוקם שביעי בקטגוריה הזו עם 85%. דקוואן ג'ונס תופס את המקום התשיעי עם 84%.

ריבאונדים: דריון אטקינס ממוקם שלישי עם 7.9 ריבאונדים למשחק. מי שתופס את מהמקום השמיני הוא מי שיתחרה מולו בעמדת הסנטר, ג'וש אוונס, עם 7.3 ריבאונדים למשחק.

חסימות: טיישון תומאס ממוקם שלישי בקטגוריה הזו עם 1.5 חסימות למשחק.

אסיסטים: בקטגוריה הזו ממוקם הישראלי היחיד שמדורג גבוה וזהו תמיר בלאט, שממוקם במקום הרביעי עם 6.4 אסיסטים למשחק. קאליף וואייט ממוקם עשירי בקטגוריה הזו עם 5.7 אסיסטים למשחק.

חטיפות: קאליף וואייט הוא השחקן הכי דומיננטי של חולון בהתקפה, אבל מסתבר שגם בהגנה הוא לא רע בכלל והוא מדורג מקום שני בחטיפות עם 2 חטיפות למשחק.

דאבל דאבל: דריון אטקינס מקום שלישי במפעל בדאבל דאבל.

דקות: אצל הפועל חולון יש שלושה שחקנים שתופסים מקום גבוה בקטגוריה הזו, מה שמראה על האמון הרב מהמאמן והדומיננטיות שלהם בקבוצה. הראשון, קורי וולדן, ממוקם ראשון בדקות עם לא פחות מ33.1 דקות בממוצע למשחק.

אחריו מגיע קאליף וואייט, שמדורג חמישי עם 32.8 דקות ובמקום התשיעי ממוקם דקוואן ג'ונס עם 31.6 דקות.

לסיכום, הדירוגים השנה באירופה של הקבוצות הישראליות, לפחות בליגת האלופות, מרשימות מאוד וצפוי לנו קרב ענק בין שתיים מהקבוצות הטובות ביותר במפעל הזה העונה וכאלו שעוד יכולות להתמודד ראש בראש במפעל בהמשך. יהיה אש!

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il