יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין מברך הערב (רביעי) על הדיווח בערוץ 7 לפיו חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה לא יכהנו בכנסת הבאה.

"בלי זועבי ובלי זחאלקה. ובעזרת השם, גם בלי בל״ד כולה. המפלגה הזו לא תורמת דבר לכנסת, להפך, פוגעת בציבור הישראלי כולו", כתב אדלשטיין בחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, כתב בחשבון הטוויטר שלו, "חבל שזה לא נעשה קודם. זועבי החליטה שלא תתמודד לכנסת, הזמן הגיע כבר ממזמן. קחי את חברייך ולכו ישר לרמאללה".

ח"כ ניבין אבו רחמון (הרשימה המשותפת) הגיבה לציוץ של אדלשטיין ואמרה, "רק היום עמדתי ונאמתי על כמה קשה להיות ח״כית ערביה ולהתמודד עם כל ההסתה והדה-לגיטימציה מצד ח״כים אחרים והנה יו״ר הכנסת, רגע אחרי ההצבעה לפיזור חוזר על אותו דפוס פעולה. אנחנו כאן ונשאר כאן אדלשטיין".

מוקדם יותר נודע כי ח''כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה וצפוי להכריז על כך באופן רשמי במהלך היום (רביעי), בנאום שיישא במליאת הכנסת.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד ששמע על החלטת זחאלקה אמר לו בתגובה, "כולנו באושר ושמחה וכולנו מרוצים מכך שאתה לא נשאר בכנסת".

החלטתו של זחאלקה,יו"ר מפלגת בל"ד, לפרוש מהמערכת הפוליטית התקבלה ככל הנראה בשל התקנון של המפלגה שקובע כי חבר כנסת יכול לכהן ארבע קדנציות בלבד. זחאלקה מעריך שיתקשה לעקוף את התקנון ולכן מעדיף להודיע בעצמו על פרישה.