נתניהו
נתניהוצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ד"ר חיים משגב, מומחה למשפט פלילי, מתייחס לפגישת ההתייעצות שקיים היועץ המשפטי לממשלה עם בכירים לשעבר במערכת המשפטית בנושא פרסום המסקנות בתיקי נתניהו לפני הבחירות.

"כל ההתכנסות הזאת נראית רע מאוד", אמר משגב. ''היועץ המשפטי משדר כאן חוסר ביטחון כי הוא אמור לקבל את ההחלטה בעצמו עם הצוות שלו. אף אחד מהמשפטנים האלה לא ראה את חומר הראיות ולא מכיר את החומרים ומעבר לכך כולם כבר הביעו בפומבי את דעתם. בהתייעצות הזאת יש ניסיון לסנדל את היועץ המשפטי לממשלה שהוא חייב לפרסם את ההמלצות לפני הבחירות".

לדבריו, פרסום המסקנות לפני הבחירות מבלי לקיים שימוע יפגע בהליך הדמוקרטי, "איך אפשר לפרסם פרסום חלקי של מסקנות בלי לשמוע את גרסתו של מי שמתייחס אליו? הדו"ח זה פסול. חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה אם אכן תתפרסם לפני הבחירות לא תתייחס רק לנתניהו אלא גם למילצ'ן ומוזס וגם להם יש זכות לומר את הדברים. זה פרסום חד צדדי לפני הבחירות וזה פוגע בהליך הדמוקרטי. מן הראוי שהמלצות יפורסמו רק לאחר הבחירות ואז לבוא בנפש חפצה ולקיים שימוע לצד השני".

ד"ר משגב תוקף את התנהלות גופי החקירה סביב חקירות ראש הממשלה, "שלוש שנים אנחנו עדים להדלפות ודברים לא ראויים. אם היה מדובר כאן במעטפות כסף או בהעברות של מיליונים הייתי מבין, אבל מדובר כאן בשמפניות, סיגרים או בסיקור עיתונאי אוהד שלא יצא ממנו שום דבר.

''אין כאן איזו ראיית זהב או הקלטה של ראש הממשלה או הוכחה על קבלת כספים וכל הטענות על שוחד הן מופרכות. הציבור שומע כל הזמן את המילה שוחד אבל מי שמסתכל בראיה מקצועית על פי ההדלפות מבין שאין מאומה בדברים. אין לי ספק שרוב רובם של בוחרי הליכוד לא יושפעו מההודעה של היועץ המשפטי, כי אם אתה חושב שנתניהו הוא האיש הראוי להיות ראש ממשלה אתה תבחר בו".