אביה של הילה בצלאלי ז"ל: ביהמ"ש נתן לנו כוח להתמודד עם הסבל

ירון בצלאלי מקווה שעונש המאסר שהוטל על מי שהורשע בגרימת מות בתו, ימנע רשלנות בעתיד. "יש הקלה מעטה".

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תשע"ט

אביה של הילה בצלאלי ז"ל: ביהמ"ש נתן לנו כוח להתמודד עם הסבל-ערוץ 7
סיגלית בצלאלי עם תמונת בתה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ירון בצלאלי, אביה של הילה בצלאלי ז''ל שנהרגה באסון בהר הרצל, הגיב הערב (ראשון) על החלטת בית המשפט להחמיר את עונשו של מהנדס גשר התאורה, שקריסתו גרמה למותה של הילה בעת החזרות לטקס הדלקת המשואות.

בריאיון לרפי רשף בחדשות עשר אמר בצלאלי "עברו כמעט שש וחצי שנים בלי הילדה שלנו ובמשך כל הדיונים אני ואשתי ישבנו על הספסלים הקרים בבית המשפט. יש הקלה מעטה, אבל זה לעולם לא יכול יהיה להעביר את הסבל שעברנו ושנמשיך לעבור, כי איבדנו ילדה יקרה, שרצתה רק לעשות טוב לאנשים".

"אני חושב שהיום נעשה צדק בחלקו, אף על פי שהוא היה צריך לשבת יותר. לפחות היום בית המשפט נתן לנו טיפה כוח להמשיך להתמודד עם הסבל שלנו".

בצלאלי סיפר כי פנה אל המהנדס במפגשים ביניהם בבית המשפט: "אני כל הזמן פניתי אליו ואמרתי לו שעליו להחזיר את הרישיון ושאסור לו להמשיך בעבודה הזאת. הוא גם טוען שהוא חולה נפש, משום כך השופט בבית משפט השלום (במשפט הקודם) ריחם עליו".

אביה של הילה ז''ל הסביר כי עונש ראוי לאחראים לאסון ימנע מקרים דומים בעתיד. "הבן אדם הזה צריך לשבת (בכלא) ולשלם את שכרו לחברה למען יראו ויראו - ואנשים פחות יתרשלו. הילה לא תחזור, אבל באותו היום אם הגשר היה נופל טיפה לפני כן, היו שם 200 ילדים ועוד עובדי משכן הכנסת וכל החיילים, אתה יודע איזה נזק יכול היה להיות? הילה שילמה בחייה - אנחנו אומרים שהיא ביקשה מאלוהים שייקח אותה וייתן לכל האחרים לחיות".

על ההתמודדות עם האובדן ענה בצלאלי: "לצערנו הרב זה רק מחמיר. אנחנו כל הזמן יותר חושבים ועצובים יותר ועדיין יש לנו משפחה לגדל, יש לי עוד שלושה ילדים – אחד בן 30 מהנדס, השני קצין בחיל הרפואה והשלישי תלמיד".