לוזון. מפטר
לוזון. מפטר צילום: פלאש 90

השני ברצף. קבוצה נוספת מליגת העל בכדורגל ערכה הערב (ראשון) זעזוע כשפיטרה את מאמנה - הפעם היה זה תורה של מכבי פתח תקווה.

זה זמן רב שבפתח תקווה לא מעודדים מהיכולת של הקבוצה תחת אימונו של אלישע לוי, ובשבוע שעבר כבר נעשתה פניה לגיא לוזון, האחיין של הבעלים לוזון, שישוב לאמן את הקבוצה במקומו של לוי הוותיק אך זה סרב ובפתח תקווה לא הסתירו את העובדה כי לא פיטרו את מאמנם רק בשל מיעוט האפשרויות בשוק המאמנים.

ליתר דיוק, בפתח תקווה הגדירו את העבודה כי לוי עדיין עומד על הקווים כעובדה זמנית בלבד, ולאחר הפסד נוסף אמש, בתוצאה 2:1 למכבי חיפה, הודיעו הערב למאמן שכבר פוטר מלא מעט קבוצות בקריירת האימון שלו, על פרידה.

למעשה, הקבוצה ממלאבס ניצחה רק פעם אחת בלבד בשמונת מחזורי הליגה האחרונים וכעת מדורגת במקום התשיעי בטבלת ליגת העל בכדורגל, מרחק שלוש נקודות בלבד מהקו האדום המוביל אל הליגה השניה בסיום העונה.

לוי בן ה-61 מסיים כאמור קדנציה נוספת כמאמן בהתרסקות מקצועית, כשמלבד שתי אליפויות רצופות כמאמן מכבי חיפה, נחל כישלון הן בבאר שבע בתחילת עידן אלונה ברקת והן בנבחרת ישראל אותה הוביל לקמפיין הגרוע ביותר בתולדותיה.

מי שכעת יתפוס את מקומו של לוי הוותיק הוא בלם העבר של המכבים מפתח תקווה, מוראד מגמאדוב, שהיה עוזרו של אלישע. מגאמדוב יאמן עד תום העונה כשלצידו יעמדו על הקווים מאמני הנוער תמיר ונאור לוזון, השייכים למשפחה שהקבוצה בבעלותה. הכל נשאר בסוף במשפחה.

פיטוריו של לוי הופכים להיסטוריה לא קטנה, כשלמעשה מדובר בפעם הראשונה בתולדות ליגת העל בכדורגל ששני מאמנים מפוטרים בזה אחר זה, באותו היום כשללוי קדם אופיר חיים שפוטר מאימון הפועל ת"א מוקדם יותר היום.

צפו במשחקו האחרון של אלישע לוי על הקווים של פתח תקווה אמש: