דעה
גשר או אולי תעלה?

אבינועם קוטשר משיב ליו"ר ארגון "גשר" דניאל גולדמן שהחליט להחרים את ועידת בני עקיבא העולמית בשל העובדה שהרב דרוקמן ישתתף בה.

אבינועם קוטשר , ד' בשבט תשע"ט

גשר או אולי תעלה?               -ערוץ 7
הרב חיים דרוקמן
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר ארגון ''גשר'' דניאל גולדמן, שארגונו נועד להוות גשר בין חלקי האוכלוסייה, החליט להחרים אירוע כי הוא חולק על התנהלות אחד מאורחי הכבוד, ראש ישיבות בני עקיבא וזוכה פרס ישראל הרב חיים דרוקמן.

באופן אישי דניאל ואני מכירים ומיודדים מספר שנים, ומאוד הופתעתי מצעדו זה.

דניאל בכובעו כיו"ר ''גשר'' אשר נפגש ושולח משלחות לרפורמים וקונסרבטיבים שנויים במחלוקת, לא יגיע לאירוע שהרב דרוקמן ישתתף בו. כלומר, לשבת עם אדם שבהוראותיו גורם להתבבולות - כן, ראש ישיבה שלשיטתו מעד כמה פעמים בהגנה על הציבור, איתו הוא לא יושב.

דניאל שולח משלחות להיפגש עם אנשי שדולת ג'יי סטריט בארה"ב, שאינם מתנגדים לתנועת החרם על ישראל, כל עוד החרם הוא רק על ה"התנחלויות" ולא על ישובים בתוך "הקו הירוק". הכרה בתנועה שמערערת על הלגיטימיות של מאות אלפים בהתיישבות, איתם אפשר לשבת, ולשיטת גולדמן אפילו חובה כי אחים אנחנו, אך עם הרב דרוקמן שחינך אלפים שמובילים את המגזר בתורה ועבודה הוא לא יישב.

בגישה כזו, דניאל, אתה בונה את גשר המכבייה, לא יותר מזה. לא מספיק שהרב דרוקמן ישב בבית דין שדן את הרב אלון ושגזר עליו יותר ממה שגזר פורום תקנה בזמנו, ועוד לאחר שהוא הגן בעצמו עליו בעבר, זה לא מספיק עבורו, האינקוויזיציה הליברלית רוצה שיתנצל בפניהם וירקוד על פי החליל שלהם.
הם השופטים בריאלטי החיים, לא הרב.

אגב, הצביעות כאן מפתיעה אפילו אותי. לטענתם הוא רב אז יש לו אחריות ציבורית, אבל זה רק כל עוד הם מסכימים. אם לא, העונש אינו שהם ילכו לרב אחר אלא שיתנצל.

אז תחליטו, אתם סומכים על הרב או לא? אם לא, אז מה זה משנה מה הוא אמר קודם? ואם כן, אז מה אתם כל כך משתוללים, תמשיכו לסמוך עליו.

בכל אופן דניאל היקר, התנהגותך עתה אינה גשר, היא יותר בכיוון של תעלה שאתה ממלא מים בין ציבורים, וחבל כי אני מכיר אותך אחרת. חזור בך, לא מאוחר מידי. אולי אפילו תצליח לדבר עם כבוד הרב במפגש אם לא הצלחת לפני. לימדו אותי בארגון גשר שזה היסוד.