אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי
אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

יש דברים שלא משתנים. אחרי משחק נוסף בו קהל אוהדיה קורא קריאות "שתהיה שואה למכבי", "שמעון מזרחי תתאבד כבר" ומבזה את מותו של מוני פנאן ז"ל ועוד ועוד, בהפועל ת"א טוענים - כולם מתעסקים בטפל.

כזכור, במהלך משחק הדרבי התל אביבי שהתקיים באולם הדרייב-אין במסגרת מחזור מספר 15 בליגת העל בכדורסל, נשמעו לא פעם קריאות מיציעי אוהדי הפועל תל אביב שכללו רפרטואר המבזה את זכרון השואה, לועג למותו של מנהלה המיתולוגי של מכבי ת"א מוני פנאן ז"ל, מאחל למוות של יו"ר המכבים מת"א שמעון מזרחי ושלל קריאות ואיחולים נוספים.

לאחר המשחק הוגשה תלונה במשטרת ישראל כנגד האוהדים האדומים מצידו של מאמן הכושר של התל אביבים, רגב פנאן, בנו של מוני, כשגם במכבי ת"א לא עמדו מנגד ושלחו מכתב חריף ונוקב למנהלת הליגה בה הם מאיימים שינקטו צעדים באם מקרים אלה יחזרו על עצמם ללא טיפול.

אחרי שבמנהלת הליגה בחרו להאשים בתגובה לאירועים את המשטרה שלא עשתה דבר והפילו את האחריות על העונש על איגוד הכדורסל, בהפועל ת"א בחרו שלא להתנצל ואף החמיאו לקהל אוהדיהם.

"יש דברים שלא משתנים", כתבו בהודעתם ראשי האדומים מת"א. "יום אחרי שמכבי מפסידה בדרבי היא מייצרת ספין. אפילו הספין לא משתנה".

בהפועל טוענים כי הקללות שנשמעו היטב היו אחרות מאשר אלה של אוהדיהם. "אכן היו קללות בדרבי. נשמעו בו למשל הקריאות הפועל חיזבאללה".

לדברי המועדון האדום, אין בקללות שנשמעו דבר: "למעשה אם להיות מדויקים יותר לאחר שצפינו בשמחה בשידור החוזר גילינו את שידענו מראש. הקללות בטלות בשישים אל מול מפגן אהבה ואהדה נפלא של הקהל האדום".

בהפועל סבורים כי הסיבה שמתמקדים באלימות המילולית הקשה של אוהדיהם, היא בשל העובדה כי הם ניצחו את המכבים. לשיטתם, הקריאות הקשות המבזות את זכרון השואה, הינם "אירוע זניח מנופח מעבר לכל פורפורציה".

"אירוע זניח לחלוטין בערב אדיר מנופח מעבר לכל פרופורציה ולא מתוך מטרה למגר אלימות. מכבי היא אלופת העולם בלהכיל מקרי אלימות, כשרק לאחרונה בחרו שם להתעלם מתקיפה של שמואל פרנקל על ידי אוהדיהם במהלך משחק".

"לסיכום", כתבו ראשי האדומים שאין זו הפעם הראשונה שבה הם מגינים על אוהדיהם האלימים כשסירבו בעונה שעברה למסור את שמות המתפרעים שפצעו מאבטחת במשחקם, "ניאלץ להסכים עם דבריו של מאמן מכבי תל אביב בסיום המשחק לפיה מדובר באירוע תרבותי ואמירתו של שחקן מכבי ווילבקין שזו הייתה אווירת המשחק הטובה ביותר שפגש בארץ. כמו שנאמר - פשוט להשתחוות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו