מסתמן: המדינה לא תגן על שטייף מפני תביעת נוה

כתבת גל"צ הגיעה אמנם לסיכום על אי העמדתה לדין בגין הדרך בה השיגה את החומרים בפרשת נוה, אך מול התביעה האזרחית היא תתמודד לבד.

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ט

תתמודד לבד? הדס שטייף
תתמודד לבד? הדס שטייף
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

כתבת גלי צה"ל הדס שטייף לא תזכה להגנה מטעם המדינה בתביעת הענק שהגיש נגדה ראש לשכת עורכי הדין הפורש, עו"ד אפי נוה, זאת למרות העובדה שהיא נחשבת במסגרת תפקידה לעובדת המדינה.

על פי הדיווח הבוקר (שני) בעיתון "ידיעות אחרונות", בתום התייעצויות שקיימו ראשי פרקליטות המדינה, משרד הביטחון, פרקליטות מחוז תל־אביב והפרקליטות הצבאית, מסתמן כי המדינה לא תגן על שטייף בתביעה זו, ואם העיתונאית תפסיד בתביעה - המדינה לא תישא בעלות הפיצויים.

כזכור, ראש הלשכה הפורש אפי נוה, אשר נחקר בחשד שקידם מינויים בתמורה לשוחד מיני, הגיש תביעת ענק נגד שטייף, וזאת בגין הדרך שבה השיגה את החומרים שהביאו לפתיחת החקירה הפלילית נגדו.

נוה טוען בתביעתו כי שטייף עברה על חוק האזנות הסתר כאשר פרסמה חומרים שהוציאה ממכשיר הטלפון האישי שלו, והוא דורש ממנה פיצויים בגובה של 1.5 מיליון שקל.

ההחלטה המסתמנת לפיה המדינה לא תגן על שטייף במסגרת התביעה שהוגשה נגדה התקבלה מאחר שעל פי הנוהג, משרד הביטחון (שהתחנה שייכת לו) מגן על עובדיו בתביעת נזיקין רק כאשר העבירה לכאורה נעשתה בידיעתו או באישורו - וזה אינו המקרה בפרשה זו.

נציין עם זאת כי במישור הפלילי הגיעה שטייף בעזרת היועצת המשפטית של התחנה להבנות עם פרקליט המדינה שי ניצן שלא תועמד לדין פלילי בשל העבירות שביצעה לכאורה, וזאת בתמורה למסירת כל החומרים שברשותה למשטרה.