הפועל ירושלים ונהריה
הפועל ירושלים ונהריהצילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

ירושלים רצתה להמשיך ברצף הניצחונות שלה, שעמד ערב המשחק על חמישה, למרות ההתקשות הקבועה שלה בעין שרה, אבל לנהריה היו תוכניות אחרות.

נהריה אתמול הציגה לראווה את הכישרון ההתקפי האדיר שלה, בעיקר ברבע השלישי, כאשר ג'יימס פלדין מהפועל ירושלים קלע לא פחות מ-22 נקודות ברבע הזה, אבל בכל פעם שקלע, שחקני נהריה ידעו להחזיר בצד השני, בעיקר עם ג'ורדן קרופורד. אם מול נס ציונה הם כשלו בהגנה והפסידו במאני טיים, אתמול הם שמרו הרבה יותר טוב, בעיקר בדקות האחרונות בהם רצו 12:3 וניצחו את המשחק.

אפשר להגיד ששחקני נהריה תלויים בשחקנים מסוימים מול קבוצות גדולות כמו ירושלים. בכל זאת, מתוך 86 הנקודות שקלעה, 60 נקודות קלעו שחקני החמישייה. הבעיה היא שגם אצל ירושלים הספסל לא הגיע אתמול ותרם 33 נקודות בלבד מתוך ה-80 שקלעה. אבל בכל זאת, בבירה מרגישים פספוס גדול ובצדק. הם ניצחו בריבאונדים (41 לעומת 34) ובאסיסטים(15 לעומת 14), הנתונים כמעט הכי חשובים במשחק.

אז מה בכל זאת ניצח לנהריה את המשחק? קודם כל, הנחישות. הם הוכנו מצוין מבחינה מנטלית למשחק וגם כשהפועל ירושלים הייתה ביתרון 3 במאני טיים, שחקני נהריה לא נשברו וכפי שהזכרתי, רצו 12:3 מול הקבוצה הכי לא אופיינית לאבד יתרון במאני טיים. ובכלל, בשלבים רבים של המשחק היא החזיקה ביתרון ולא נשברה גם כאשר הפועל ירושלים קלעו באחוזים טובים יותר.

דבר שני, העונשין. אמנם שחקני ירושלים קלעו ב-100% מהטווח הזה, אבל רק 5 זריקות היו להם. לעומת זאת, שחקני נהריה ידעו לסחוט עבירות מירושלים והיו להם אתמול 21 זריקות, מתוכם הם קלעו 15(71%).

דבר שלישי, שחקני מפתח שהגיעו. ג'ורדן קרופורד ומייק הנרי הם הסקוררים העיקריים של נהריה העונה והם הגיעו. נתחיל עם הראשון. למי שלא זוכר, הוא היה מועמד למכבי תל אביב בפתיחת עונת 16/17 ובראיון לתוכנית "חמישיות" הוא אמר שמשחקים נגד מכבי תל אביב והפועל ירושלים יכולים להיות מעניינים מאוד. אמר ועשה. במשחק הגדול הראשון שלו בישראל, הוא קלע 21 נקודות והיה שם במאני טיים עבור נהריה.

הוא הוסיף ריבאונד ו5 אסיסטים ואילולא הערב המטורף של ג'יימס פלדין, הוא היה מקבל הרבה יותר תשומת לב. לא ברור איך שחקן ברמתו הגיע לשם. ונעבור לשני. מייק הנרי, כהרגלו, ממשיך העונה להיות אחד מספקי הנקודות העיקריים של נהריה. הוא סיים אתמול עם 17 נקודות(75% ל-3) והוסיף 6 ריבאונדים, 3 אסיסטים ותרם גם בהגנה עם 3 חטיפות.

גם דגן יבזורי ויפתח זיו בלטו עבור הקבוצה הצפונית עם 11 נקודות כל אחד.

אצל ירושלים אפשר לציין לטובה את תמיר בלאט עם 11 נקודות ו-8 אסיסטים, את יוגב אוחיון, שהזכיר נשכחות עם 15 נקודות וג'וש אוונס עם דאבל דאבל של 10 נקודות ו13 ריבאונדים, אבל הם לא הספיקו לירושלים, קודם כל בגלל ההגנה, שספגה אתמול 86 נקודות, אבל גם בגלל שחקנים חשובים שלא היו במיטבם כמו טיישון תומאס עם 0 נקודות ב24 דקות, דשון באטלר עם 0 נקודות ב20 דקות ובר טימור עם 2 נקודות ב-15 דקות.

לסיכום, נהריה הייתה נחושה יותר והכישרון ההתקפי שלה בלט אתמול בשלבים רבים של המשחק. בירושלים שחקנים חשובים כמו תומאס ובאטלר פשוט לא הגיעו. ביום רביעי ירושלים תארח את באמברג וטייריס רייס והיא תצטרך לשמור הרבה יותר טוב על מנת לא להפסיד ולהסתבך במאבק על המקום השני ולאבד לגמרי את הסיכויים למקום הראשון. כי טייריס רייס זה סיפור אחר לגמרי.