שמלת רוכסן
שמלת רוכסן צילום: רותם ברק

אני נזכרת בתקופה שאחרי לידת בני הבכור, מאושרת על הזכות להיות אימא, ויחד עם זאת מרגישה בסחרור: הנקה, לילות בלי שינה, עולם חדש ומדהים, אך אינטנסיבי ושואב.

פעמים רבות רציתי לצאת עם הקטן לטייל או סתם להתאוורר ולבלות, ומצאתי את עצמי חושבת שוב ושוב - מה ללבוש כדי להניק ולהעניק בחופשיות?

הבגדים שלבשתי לפני ההיריון כבר לא יושבים עליי כמו שצריך. שמלה שלימה לא תאפשר לי להניק בנוחיות והחצאיות עדיין לא נסגרות עלי. גם בתקופה כזו של אימהות אינטנסיבית, יש צורך ורצון להרגיש טוב עם עצמך, להתחדש ולהתייפות. מה גם שלפעמים בתקופה הזאת הגוף עוד לא חזר לעצמו וזה עלול לעורר תסכול גדול.

אז הרי החדשות הטובות: שמלות בגזרות המתאימות להנקה מאד אופנתיות היום. והחדשות היותר טובות – הגזרות הללו לרוב משוחררות ורפויות ומתאימות לשינויים שחלים בגוף האישה בתקופה הזו.

כמעט כל מותג מציג כיום בקולקציות השונות שלו שמלות מעטפת. שמלות ליום יום או לאירוע, קצרות וארוכות, מודפסות וחלקות. בשוק קיימים מגוון סגנונות בטווח מחירים רחב.

לשמלה מסוג זה יש כמה איכויות חשובות: גזרה נשית ומחמיאה במיוחד בכל המידות. היא נקשרת במגוון צורות והיקפים, את יכולה להרגיש בנוח לעלות ולרדת במשקל, ועדיין השמלה תהיה רלוונטית (:

צילום: רותם ברק
צילום: רותם ברק

גם טרנד הכפתורים והרוכסנים מציץ אלינו מכל פינה עד שאי אפשר להתעלם ממנו. בשנה האחרונה כפתורים הפכו להיות הרבה מעבר לאלמנט פונקציונאלי, הם קיבלו במה ונמצאים בחזית הבגד במגוון סגנונות.

שמלות המתהדרות בכפתורים גדולים בצבע עץ כפרי, כפתורים נסתרים, כפתורי לולאות שיופיעו הרבה בעונה הקרובה, כפתורים לכל אורך השמלה או רק בחלקה העליון.

הרוכסנים גם הם כבר מזמן הגיעו לפרונט, הרוכסן כבר לא משמש רק לרכיסת השמלה, הוא אקססוריז לכל דבר. ובעצם מה זה משנה באיזה צורה? העיקר שהשמלות מושלמות להנקה.

צילום: רותם ברק
צילום: רותם ברק
צילום: רותם ברק
צילום: רותם ברק

אם עד לפני כמה שנים היית צריכה לחפש בנרות בגדים פונקציונאליים ונוחים לתקופת ההנקה, מהיום נשאר לך רק לפתוח את העיניים ולגלות שהאופנה עושה איתנו חסד ושמלות כאלו שולטות ברשתות. מעכשיו, גם אחרי הלידה, את פותחת את הארון ומגלה ש "יש לך מה ללבוש".

כדי לעשות לך חיים קלים ריכזנו את כל השמלות להנקה בקטגוריה מיוחדת באתר סטודיו שחרית

להקפיץ את המראה שלנו
להקפיץ את המראה שלנו צילום: נתי כהן

>>> לטור הקודם של שירה הבר-אנקור, ''מטופחת במטפחת: 3 טיפים מנצחים''