בית הדין שוב הקל בעונשה של סכנין

אחרי שפסקו עונש של 40 אלף שקלים ומשחק רדיוס על תנאי בשל התפרעות אוהדי סכנין, גם ערעורה של ההתאחדות נגד העונש הקל לא עזר

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

רק לפני שבוע וחצי הגיעה בני סכנין אל בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ולא בפעם הראשונה העונה. הפעם הסיבה לכך הייתה שוב אלימות חמורה ביותר של אוהדיה באצטדיונה הביתי, אצטדיון דוחא, כשהפעם המותקפים היו שחקני האלופה היוצאת הפועל באר שבע ובעלת המועדון, מספר 3 ברשימת הימין החדש, אלונה ברקת.

בתום דיון סוער, פסק אז בית הדין עונש מגוחך של 40 אלף שקלים ומשחק רדיוס על תנאי, שיופעל כנגד הקבוצה מהמגזר הערבי באם אוהדיה יתנהגו שוב בצורה אלימה עד לסיום העונה הנוכחית.

אפילו בהתאחדות לכדורגל הופתעו לנוכח העונש ההזוי, כשלראשונה מזה שנים רבות החליטו לערער על החלטת בית הדין, שכן כאמור זו אינה הפעם הראשונה בה אוהדי סכנין מתנהגים העונה בצורה אלימה ופרועה, כשבמקרים הקודמים זה נגמר אף בפציעות בדרגות שונות ובמהומות גדולות - בין אוהדים שלהם, מול אוהדי בית"ר ירושלים ומול שחקני מכבי חיפה.

היום (רביעי) התכנסו שוב ראשי סכנין ודייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, בכדי לדון בערעורה של ההתאחדות לכדורגל. הפעם מי שישב על כס הדיין היה פרופסור מיגל דויטש, אב בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל.

בדומה לחבריו בפעם הקודמת, גם פרופסור דויטש בחר שלא להעניש את הקבוצה מהמגזר הערבי כדי שזו תתחיל לרסן ולחנך את אוהדיה, ובחר "להחמיר" את העונש כשהאריך את תקופת התנאי של הפעלת משחק הרדיוס עד לסיומה של העונה הבאה וכן הוסיף משחק רדיוס נוסף על תנאי כנגדה.

כל זאת, למרות שבפסיקתו כתב השופט דויטש כי סכנין לא עשתה דבר בכדי למגר את אלימות אוהדיה ולמרות שדחה מכל וכל את טענות הקבוצה הערבית וציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה אוהדיה מתנהגים בצורה אלימה שכזו העונה ובכלל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il