פייגלין לרבנים: הפקרתם את ירושלים

"רבני הציונות הדתית מעולם לא טרחו לעשות חשבון נפש על חורבן קהילות שהפך בזכותם ללגיטימי ולעולם לא יעשו", תקף יו"ר מפלגת זהות.

ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ט

פייגלין
פייגלין
צילום: הלל מאיר/TPS

משה פייגלין שנותר עם מפלגת זהות מחוץ לכנסת ה-21, מותח ביקורת על רבני הציונות הדתית שקראו לתלמידיהם לא להצביע למפלגה שמבקשת לנתק את היהדות ממדינת ישראל.

"בין כל ממסדי הכח שהתאחדו נגד בשורת החירות, היו גם רבני הציונות הדתית. הכרתי אותם. מעולם לא טרחו לעשות חשבון נפש על חורבן קהילות שהפך בזכותם ללגיטימי ולעולם לא יעשו. שום רב לא טרח לדבר איתי קודם שהוציא את מכתבי הנאצה נגדי", טען.

''שתקתי אבל עכשיו אגלה לכם סוד", כתב פייגלין לרבנים בחשבון הפייסבוק שלו. ''כשדחפתם מצביעים מזהות אל חיק הגוש, לא רק את התרופה לחולים הצלחתם למנוע, לא רק את יוקר המחיה הצלחתם להנציח, לא רק את מחירי הדיור הוספתם להעלות, ולא רק את החינוך העלוב של ילדי ישראל הוספתם לתקוע במקומו - גם את ירושלים חילקתם ואת הארץ לחורבן הפקרתם.

''כי כפי שהבטחתי לאורך הקמפיין - לא היתה לי שום כוונה לחלק את ירושלים תמורת לגליזציה. ועכשיו 'בחירת ירושלים מקרבת את השלום' אומר טראמפ, וכולנו יודעים בדיוק למה הוא מתכוון''.

פייגלין סיפר כי תכנן להתעקש במו''מ הקואליציוני גם על שמירת ירושלים וגם על לגליזציה של קנאביס. ''הקמפיין שלי סבב סביב כלכלה וחברה, לא רציתי להעביר את המוקד אל המקום המדיני כי ידעתי שלירושלים אין היום אבא - בטח שלא אתם.

''אבל בחוג קטן מאוד ידענו, אם אכן נצליח לייצר לשון מאזניים כפי שנבאו הסקרים, אזי יהיה למפלגת זהות תנאי סף נוסף לכניסה לקואליציה - כל קואליציה - חוק ירושלים של ליצמן.

''כן כן, אותו חוק שהביאו החרדים כשהיו באופוזיציה וחייב 80 חתימות של חברי כנסת לפני שמתחילים לנהל משא ומתן על ירושלים. אותו חוק שכל ה"נאמנים" שהמלצתם עליהם ברחו אז מן המליאה כדי שלא לתמוך בו ונותרתי רק אני לבדי. לא אכפת היה לי אם נתניהו ייתן לי את זה או גנץ - כי החוק הזה היה מציל את ירושלים ואת כל הארץ.

פייגלין הוסיף: "אתם מבינים רבנים יקרים, בדיוק כמו בכל תחום אחר - כשהמנהיגים אינם בני חורין אלא משתפים פעולה עם השיעבוד, כשהפכתם עצמכם עבדים למדינה ובתורכם שעבדתם את צאן מרעיתכם למעגלי הכח הקטנים שסידרה לכם - הפקרתם לא רק את הכלכלה, את החינוך ואת הבריאות -
אלא גם את ירושלים''.