טניס שולחן
טניס שולחן צילום: iStock

שוב מערבבים בין פוליטיקה וספורט. בעיר הבירה של הונגריה, בודפשט, נפתחה היום (ראשון) אליפות העולם בטניס שולחן ליחידים.

כמו באליפויות האחרונות, גם הפעם שלחה ישראל נציגים לאליפות היוקרתית שהחלו להתחרות כבר היום בשלב הבתים המוקדם, כשמדובר בשניים - האלוף הלאומי מיכאל טאובר ועומרי בן ארי.

בעוד טאובר גבר על יריבו הבוסני ארמין אליצ'יץ' בתוצאה 4:1 אחרי שהיה כבר בפיגור של מערכה אחת ובכך עלה לשלב הבא, בן ארי עלה לשלב הבא מבלי לשחק כלל בשלב הראשון.

היה זה לאחר שיריבו של בן ארי, הספורטאי הירדני סלמה מחפוז, סרב לעלות ולשחק מול הישראלי והחליט להחרים את המשחק ביניהם, זאת בשל היריבות הפוליטית בין שתי המדינות.

לאחר שהובן כי הירדני לא יעלה לשחק בשום מצב, הוחלט להעניק לספורטאי הישראלי ניצחון טכני, כשאין לדעת מה יקרה בשלב הבא שם יחכה יריב נוסף ממדינה שמסרבת להכיר בישראל ולכבד את אמנת הספורט הבינלאומית - פנג צ'י לאונג ממלזיה.

כזכור, רק לאחרונה נשלל ממלזיה אירוח אליפות העולם בשחיה פראלימפית, כשזו סרבה לאפשר לספורטאים הישראלים להתחרות באליפות כשווים בין שווים ואף שללה את כניסתם למדינה. התערבות של הוועד הישראלי והבינלאומי הביאו להעתקת האליפות ללונדון, כשעל מלזיה יוטלו ככל הנראה סנקציות נוספות. האם מלזיה תמשיך להחרים את הספורטאים הישראלים ובן ארי יעבור בפעם השניה ברציפות באליפות העולם בטניס שולחן לשלב הבא, מבלי לשחק?