ישראלים נוספים באולימפיאדת טוקיו

אחרי השחיינית הישראלית אנסטסיה גורבנקו, גם צמד האצנים הישראליים הבטיחו את מקומם באולימפאדת טוקיו 2020 כשעל הדרך שברו שיאים

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ט

ישראלים נוספים באולימפיאדת טוקיו-ערוץ 7
ריצה
צילום: iStock

שנה וחודשיים לפני אירוע פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו שבסין, היום (ראשון) השיגו שני ספורטאים ישראליים את הכרטיסים השניים לטורניר העולמי היוקרתי ביותר בספורט.

לונה צ'מטאי וגירמה אמרה, צמד האצנים הישראליים, שברו היום שיאים ישראליים בדרך לאולימפיאדת טוקיו 2020, כשאלה עשו זאת במרתון פראג הבינלאומי.

צ'מטאי, הנשואה למאמנה הישראלי, ניצחה במרתון הנשים בזמן של 2:19.45 שעות, שמהווה גם שיא מסלול בינלאומי בפראג, בירת צ'כיה, במה ששיפר את דירוגה הבינלאומי כשזו מדורגת כעת כתוצאה הרביעית בטיבה בעולם השנה.

אמרה סיים שמיני אמנם במרתון הגברים עם תוצאה של 2:09.54 שעות, אך השיג בכל מקרה את הכרטיס למשחקים האולימפיים. גם אמרה שבר שיא, כשזה שיפר ב-17 שניות את שיאו הישראלי של מארו טפרי.

מדובר בהישג עצום ובלתי רגיל לאתלטיקה הישראלית כשאלה למעשה הופכים להיות הספורטאים הישראלים השניים שמבטיחים את השתתפותם במשחקים האולימפיים בטוקיו שבסין בעוד כשנה וחודשיים.

השניים מצטרפים אל אנסטסיה גורבנקו, השחיינית הישראלית הצעירה והמבטיחה שהייתה לספורטאית הישראלית הראשונה שעמדה בקריטריון האולימפי בתחרות שנערכה במרסיי שבצרפת, אחרי שזכתה במדליית הארד במשחה ל-200 מטר מעורב אישי עם שיא ישראלי חדש של 2:12:54 דקות. הספורט הישראלי שוב שובר שיאים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il