תוסף תזונה המבוסס על כורכום
תוסף תזונה המבוסס על כורכום צילום: iStock

כורכומין זהו החומר העיקרי שנמצא בכורכום והוא מופק מן הצומח - צמח הכורכום. לרוב, הכורכומין מזוהה על ידי צבעו הצהבהב ועל ידי טעם מאוד ספציפי.

נמכרים בשוק כיום המון כדורי כורכום אך לא כולם אכן יעילים ומספקים לגוף שלנו את הסגולות והיתרונות שמכיל הכורכומין. יש להבדיל בין כדורי כורכום רגיל לבין כורכומין ועל כך נפרט עתה. הכורכומין הוא התמצית של הכורכום ובו נמצאות כל אותן הסגולות החשובות.

עם זאת, כדורי כורכום "רגילים" מכילים את תבלין הכורכום המוכר וזה מגיע לעיתים בתצורה של אבקה בתוך כדור. חשוב להבין כי הכורכומין משמעותי וחשוב הרבה יותר מכיוון שבו נמצא כל החומר היעיל. כאשר מגיעים לבית המרחקת ומחפשים אחר תוסף הכורכומין חשוב לבדוק מהם המרכיבים בתווית המוצר, כך תוכלו לדעת כי אתם רוכשים את מה שאכן נחוץ לגופכם.

יתרונותיו וסגולותיו של הכורכומין

כפי שציינו קודם לכן, הכורכומין הוא אחד מתוספי התזונה החשובים והמועילים ביותר. הכורכומין יכול לסייע לגופנו בהיבטים שונים, למשל: מסייע במניעת מחלות סופניות כמו סרטון, מסייע בהקלה על דלקות במפרקים, מסייע בחיזוק המערכת החיסונית, מסייע במניעת מחלות כבד, מסייע באיזון רמות הסוכר ועוד. הכורכומין מומלץ במקרים רבים, גם כאשר אין מחלה ברקע אלא למטרות של חיזוק הגוף בלבד.

כיצד יש ליטול כורכומין ומהו המינון הנכון?

את תוסף התזונה כורכומין יש לקחת כשעה לפני שאתם אוכלים ועדיף על קיבה ריקה. המינון המומלץ משתנה מאדם לאדם ותלוי בבעיה ממנה הוא סובל. אם אין בעיה ספציפית והסיבה לנטילת כורכומין היא מניעת תופעות לוואי שונות - אנו ממליצים על שתי טבליות ביום, לפי ההנחיות הרשומות על המוצר עצמו.

תופעות לוואי של כורכומין

לא צריכות להיות תופעות לוואי מסוימות כשנוטלים כורכומין אך חשוב להקפיד וליטול את תוסף התזונה נכון. למשל, אין לשלב את התוסף עם תרופות מסוימות כמו אספירין. חשוב להקפיד על המינון הנכון ולא להגדילו מכיוון שהדבר יכול להוביל לכאבי בטן ובחילות.

בנוסף לכך, מחקרים מראים כי מי שנוטל כורכומין יותר ממה שמומלץ או רצוי יכול לסבול מבעיות במערכת העיכול כמו שלשולים או כאבי בטן תחתונה. מי שסובל/ת ממחלות של כיס המרה לא צריך ליטול כורכומין או לאכול מאכלים עם התבלין כורכום כלל.

הסיבה לכך היא שכורכומין יכול להחריף את מצב המחלה ולהחמיר אותה, להביא לכאבים שונים ומיותרים. לסיכום, הכורכומין אינו אמור לגרום לתופעות לוואי חריגות ומבוגרים בריאים יכולים ליטול אותו ולהנות מסגולותיו.

טווחי מחירים של תוספי תזונה כורכומין

ניתן לערוך סקר שוק ולקבל מידע על טווחי המחירים של הכורכומין בכל חנות המוכרת תוספי תזונה. כל חברה ומותג משווקים את הכורכומין במחיר שונה אך לרוב המחירים נעים סביב המאה שקלים לקופסא עם 50-60 כמוסות. תוכלו למצוא מחירים זולים ואטרקטיביים יותר ברכישה גדולה של שתי קופסאות ומעלה.

כורכומין אפקט הינו אחד מן מוצרי הכורכומין הנמכרים ביותר, זהו מוצר אהוב ומוצלח בעל סגולות מרפא שונות וייחודיות. ניתן לקרוא על הרכיבים בתווית המוצר ולרכוש אותו במחיר של 100 שקלים לקופסא בודדת המכילה 60 טבליות.

האם צריך מרשם בכדי לרכוש כורכומין אפקט?

בכדי לרכוש כורכומין אפקט או כל מוצר אחר שנחשב לתוסף תזונה, לא תצטרכו מרשם רפואי. עם זאת, הדרך הנכונה ביותר להיחשף לכורכומין ולכמות הנחוצה לכם היא לאחר התייעצות עם רופא .