הדי זילברמן
הדי זילברמןצילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי החליט היום (ה') למנות את תת-אלוף הדי זילברמן לתפקיד דובר צה"ל. המינוי אושר על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו.

זילברמן יחליף בתפקידו את תת-אלוף רונן מנליס המכהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. המינוי יכנס לתוקף בחודשים הקרובים.

כוכבי הודיע על מינויו של זילברמן לאחר שנכשל מינויו של ‏יועץ התקשורת גיל מסינג לתפקיד דובר צה''ל. מסינג החליט להסיר את מועמדותו בעקבות דיווחים בתקשורת ולפיהם הוא היה מעורב כסוכן משטרתי בחקירת פרשת ישראל ביתנו, ועלו תהיות על כשירותו לשמש עקב כך בתפקיד דובר צה"ל.

מסינג כתב לרמטכ"ל כוכבי, "במשך שני עשורים המוניטין האישי והמקצועי שלי הולך לפני ומעולם לא דבק בו רבב, ואני ער לכך שגורמים בעלי מניעים זרים משרבבים אותו בזדון לשיח ערכי שנוי במחלוקת על גבו של צה״ל והמינוי הממלכתי אותו ייעדת לי".

"על כן, אני מבקש ממך לבטל את המינוי ולאפשר לי לחזור לחיי המגוונים והמעצימים אותם אני אוהב מאד במסגרת עבודתי בצ׳ק פוינט, ולספק לאשתי ולילדיי את החיים המשפחתיים השלווים להם הם ראויים מכל", הוסיף מסינג.

"אני בטוח שאמשיך למצוא דרכים לבטא את אהבתי לצה"ל ולארץ הזו. אני נכון להמשיך לתרום ולסייע לצה"ל ולחטיבת דובר צה"ל כשם שעשיתי בשנים האחרונות, ומאחל לך הצלחה גדולה במשימות ובאתגרים האדירים שניצבים בפניך כראש המטה הכללי", חתם מסינג.