אוהבי ישראל תומכים ב-BDS בלי ידיעתם

עו"ד נתי רום אומר כי ישראל חייבת להגביר מאמץ בחשיפת הפנים האמיתיות ומקורות המימון של ארגוני שמאל הפועלים לגינוי ישראל בעולם.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

אוהבי ישראל תומכים ב-BDS בלי ידיעתם-ערוץ 7
עו"ד נתי רום
צילום: לב העולם

עו"ד נתי רום, מייסד וראש ארגון 'לב העולם' הנלחם באנטי ישראליות, מגיב לחשיפת ערוץ 7 לפיה הקרן החדשה מבקשת מתורמים מחו"ל להתגייס כדי להפעיל לחץ על סנאטורים לאישור הצעת חוק שתגנה החלת ריבונות ישראלית ביו"ש.

"יש מציאות של ארגוני שמאל קיצוני שעברו שלב ופועלים כגיס חמישי כאן בתוך המדינה. זו פעילות בהמון מישורים שנועדה לפגוע בכל מה שקשור בערכים ובריבונות של מדינת ישראל. הם לא הצליחו בקלפי ומנסים בדרכים שאינן דמוקרטיות. עכשיו הם עולים מדרגה ופונים לאנשים מחוץ למדינת ישראל לבוא ולנסות להשפיע על מה שקורה פה. בעצם זהו גוף זר, שמקבל הרבה מאוד עזרה מהמדינה כמו הטבות מס ופועל לפגיעה בריבונות ישראל", אומר רום בראיון לערוץ 7.

הוא מציין כי הבעיה המרכזית של ההסברה הישראלית היא חוסר חשיפת הקשר והפעילות האמיתית של אותם ארגונים. "הרבה אנשים בעולם לא ערים לפעולות האלה שמבצעים ארגוני שמאל קיצוני, שחלקם אנטי ציוניים ומשתפים פעולה עם הרעים שבאויבנו - נגדנו. גם התורמים וגם הגופים השונים בעולם צריכים לדעת את זה".

לדבריו יש גם למדינת ישראל עוד הרבה מה לעשות. "במישור המשפטי צריך לפעול גם לחקיקה וגם בעתירות על מנת להפסיק את הטבות המס, את המימון ולחוקק חוקים נגד אותם ארגונים. כל פגיעה בריבונות שלנו היא פעולה פלילית ועבירה על החוק. אנחנו עם ממשלה ימנית כבר כמה שנים ומקווים שהממשלה החדשה תטפל בנושא הזה ביתר שאת ובזרוע נטויה, כדי לחשוף כמה שיותר מי הם הארגונים ומי הם התורמים. לא נופתע אם נגלה שהרבה מאויבי ישראל תורמים לפעילות הזאת".

עו"ד רום מציין כי ארגונו גילה שהמודעות לפעילות האנטי ישראלית מצד גורמים בישראל, נמוכה מאוד שיוצאים מגבולותיה.

"המודעות אינה גדולה, לצערי, בשום מקום. יש לנו סיורים מדי שבוע למבקרים מחו"ל ביהודה ושומרון בהם אנחנו מסבירים את המציאות לאשורה. רבים מהבאים הם אוהבי ישראל וכשאני מדבר על ארגונים שפועלים נגדנו, הם מספרים בתדהמה שהם באופן אישי תורמים להם".

"יש אנשים טובים שרוצים לתמוך בישראל, ובלי שהם מודעים לכך בכלל הם תורמים לארגונים שפוגעים בנו. חשוב מאוד, גם בארה"ב וגם באירופה, לחשוף את המציאות ולייצר גלים של לחץ. כשנורבגי ממוצע שומע שהכסף שלו, במקום לטיפול ברווחה ובבעיות הפנים הקשות במדינה, הולך לפגיעה במדינת ישראל הוא מתקשה להבין את זה. הוא מתחיל לשאול שאלות - את החברים שלו, את הסביבה, את חבר הפרלמנט שמייצג אותו. בדרך הזו אנחנו מנסים לעצור את הפעילות הזאת".

"יש הרבה הצלחות. אנחנו מצליחים כתנועה עממית ובקשר הישיר עם תומכי ישראל בכל העולם לשנות את המציאות. אנחנו מרגישים תחילתו של שינוי", הוא מסכם.