רק זהירות מהציפורים
רק זהירות מהציפוריםצילום: iStock

כמעט כל מי שנתקע אי פעם בפקק חשב לעצמו שצריך להמציא כבר מכונית מעופפת. אחרי שכבר התרגלנו לרחפנים מכל הסוגים, נראה שהטסת מכונית היא פשוט השלב הבא. ריכזנו עבורכם כמה מכוניות שכבר קורעות את השמיים ומראות שהעתיד כבר לא כזה רחוק.

המכונית שהופכת למטוס

הTerrafugia הסינית היא בדיוק מה שעולה בראש כשמדברים על מכוניות בשמיים. היא אולי נראית קצת מוזר, אבל היא מסוגלת לקרוע את הכביש כמו כל מכונית אחרת. הקסם מתחיל בלחיצת כפתור אחת קטנה, שפשוט הופכת את המכונית למטוס קטן אותו אתם יכולים להטיס ליעד שלכם. הבעיה היחידה היא שכמו כל מטוס, צריך למצוא מסלולי המראה ונחיתה קטנים בכל טיול אווירי, דבר שאולי יכול לעבוד בארצות הברית, אבל לא כל כך פשוט בארץ הקטנה שלנו. ואם שאלתם- התענוג הזה עולה כ300,000 דולר.


ההולנדי המעופף
בשביל לפתור את הצורך במסלולי המראה ארוכים, הPAL-V דומה יותר למסוק מאשר למטוס. מדובר במכונית קטנה וצרה דבר שמצד אחד מצמצם את כמות הנוסעים לשתיים, אבל מצד שני מאפשר לה לטוס גם עם מסלולי המראה קצרים וצרים. החיסרון העיקרי של המכונית הם חוקי התעבורה, שמאפשרים רק לטייסים מנוסים להשתמש בו. החברה מקווה שבשנים הקרובות עם התפתחות הטכנולוגיה של המכוניות האוטונומיות, גם חוקי הטיסה יתגמשו קצת, אבל בינתיים נראה שמדובר בחלום רחוק.


לנחות בכל מקום

בדומה לTerrafugia גם הAeromobil יכול להפוך ממכונית רגילה למטוס. אבל בניגוד למכונית הקודמת שנראית כמו חצי משאית על הכביש, כאן מדובר בגודל סטנדרטי יותר. המטוס הקטן יכול לשאת עד שני נוסעים והוא מותאם גם למסלולי המראה ונחיתה פחות סטנדרטיים כמו עשב או חול. החברה עדיין לא קבעה את המחיר הסופי של הרכב, אבל לא נראה שהוא עומד להיות זול במיוחד.


מונית מסוק

אחרי שראינו שעם חוקי התעבורה המצב לא עומד להיות פשוט, נראה שבעתיד הקרוב מונית מסוק הוא האופציה הטובה ביותר. ה EHANG 184 הוא סוג של מסוק קטן שמשמש בתור מונית מעופפת בעיקר בדובאי ובסין. לאחרונה גם חברת "אובר", שכבר השיקה בעבר מונית צוללת, יצאה בהכרזה על שירות הסעות מעופף. אז אם אתם עדיין תקועים בפקקים, יש סיבה להתעודד, ייתכן והטיסה הראשונה שלכם הביתה קרובה מתמיד.


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!