אורי פריש: מעמד הביניים האמריקאי בידיים שלכם

טראמפ לא רק לעשירים בלבד. הממשל מעודד השקעות בנכסים להשכרה לבני מעמד הביניים.

אורי פריש , כ' בתמוז תשע"ט

אורי פריש: מעמד הביניים האמריקאי בידיים שלכם-ערוץ 7
סיטי אר
צילום: pixabay

משקיעי הנדל”ן, מנסים להעריך את הצעדים שלהם לפי החלטות הנשיא והשלכותיהן על הכלכלה בכלל ועל שוק הנדל”ן למגורים בארה”ב. בעוד אמריקאים רבים סבורים כי טרמאפ יזיק למעמד הביניים, מתברר כי המשקיעים רואים בשכבה הרווחת בארה"ב את התקוות העיקריות להשקעות רווחיות.

כך למשל נלה ריצ’רדסון, כלכלנית ראשית בחברת תיווך הנדל”ן Redfin: “נושא הדיור הוא נושא אחד שנגע בכל סוגי המצביעים בארה”ב. כל מצביע הוא מצביע נדל”ן. כמדינה, אנו צריכים שממשל טראמפ יכניס פרק חדש בתחום מדיניות הדיור”.

קווין פינקל, סגן נשיא של קרן ריט המתמחה בהשקעות בנכסים להשכרה לבני מעמד הביניים התייחס לעניין ואמר: “אחד הנושאים המרכזיים איתם מתמודד מעמד הביניים בארצות הברית הוא שאין מספיק יחידות דיור במצב טוב ובמחירים בהם הם יכולים לעמוד, אולם במהלך מסע הבחירות לא שמענו שום דיון רציני ביחס לשאלות הנוגעות להיצע של דיור במחיר בר השגה”.

רועי מרציאנו, שותף מנהל בחברת CITYR- השקעות בנדל"ן בארה"ב, מסביר כי אחד הפתרונות המרכזיים הוא השקעה במתחמי המולטי פאמילי. השקעה במתחם זה מניבה רווח כפול- מן הצד האחד היא מאפשרת למעמד הביניים האמריקאי פתרון דיור איכותי ומכובד, ומן הצד השני מאפשרת לנו המשקיעים אלטרנטיבה מגוונת להשקעה אטרקטיבית מאוד ביחס לאפשרויות ההשקעה האחרות. את הנדל”ן הישראלי נשאיר למשפחות צעירות שרוכשות דירה ראשונה.

אורי פריש, שותף מנהל בחברת סיטי אר אשר רוכשת, משביחה ומנהלת נכסים רבים בשכונות הטובות של ארצות הברית, מסביר כי מאחר ומדובר בבעיה בוערת שטראמפ יצטרך למצוא לה פתרונות בהקדם האפשרי, גוברות ההערכות בקרב האנליסטים כי הוא ינסה לעודד את הגברת ההשקעות בתחום. למשל, על ידי מתן תמריצים להשקעות במתחמי דיור מסוג מולטי פמילי, שכבר כיום נותנים פתרון דיור הולם ובר השגה לעשרות מיליוני אמריקנים בני מעמד הביניים. בין הצעדים לעידוד השקעות אלה יכולות להיות למשל הקלות רגולטוריות והקלות במיסוי למשקיעים מקומיים וזרים בשוק הדיור. השקעות אלה צפויות לעזור לטראמפ להפוך את החלום האמריקני למציאות ולהשיב את אמריקה לגדולתה.