מה זה רכב 0 ק"מ ולמה זה כדאי?

שוק הרכב הישראלי הוא רוב הזמן שוק דינמי ואקטיבי.

תוכן שיווקי , ז' באב תשע"ט

רכב 0 ק"מ
רכב 0 ק"מ
צילום: שאטרסטוק

שוק זה מתאפיין במגמות, מהפכות ושינויים תכופים, הבאים לענות על הצרכים וההעדפות של צרכני הרכב הישראלים. מכיוון שהמסים על רכבים חדשים בישראל גבוהים יחסית, עד כדי כך שרבים אינם יכולים או מעוניינים להרשות לעצמם לרכוש רכב חדש ישירות "מן החברה", ערוצי רכישה אלטרנטיביים נרקמים ומוצעים לקהל הצרכנים השכם וערב. אחת האפשרויות המסקרנות והאטרקטיביות בהקשר זה היא מה שמכונה – " עסקת 0 ק"מ". מה זה רכב 0 ק"מ, מה היתרונות של אפשרות רכישה זו ומה חשוב לבדוק ולשים לב אליו בטרם חותמים על עסקה מסוג זה?

רכב חדש לחלוטין הנמכר כמשומש – רכב 0 ק"מ

הרעיון הכללי העומד מאחורי עסקאות 0 ק"מ בעולם הרכב הישראלי הוא כי בעוד רכב חדש לחלוטין (יד ראשונה) נמכר במחיר גבוה ביותר בעיקר בגלל המיסים הרבים בהם מחויב הרוכש, רכב יד שנייה יכול להימכר במחיר זול הרבה יותר, ללא כל תלות בהיקף השימוש שנעשה ברכב עד כה. גם אם מדובר ברכב חדש לחלוטין אשר לא נסע אפילו קילומטר אחד מאז יצא מהמפעל, אך החליף ידיים וכבר אינו נחשב באופן רשמי ל"יד ראשונה", מחירו החדש יהיה נמוך יותר משמעותית מכיוון שהוא כבר מוגדר רשמית כרכב משומש.

את הרעיון הזה מיישמות חברות ליסינג רבות, המציעות רכבים למכירה חדשים לחלוטין (עם 0 ק"מ), אותו הן כבר רכשו, ולכן כאשר הן מוכרות את הרכב לנו, כבר מדובר ביד שנייה ולכן המס אותו יש לשלם בגין הרכישה הוא נמוך יותר משמעותית (ומחירו הכולל של הרכב נמוך ביותר בהשוואה למחירו המקורי).

היתרונות כאן ברורים – בעסקת רכב 0 ק"מ אנחנו זוכים לרכוש רכב חדש לחלוטין, אשר לא נסע כלל על הכבישים, בדיוק כמו רכב שיצא הרגע מהמפעל, רק שבמקרה זה מחירו נמוך משמעותית מהמחיר שהיינו משלמים על רכב זה כרכב יד ראשונה חדש. רכיבת רכב כזה מחברת הליסינג תאפשר גם אפשרויות מימון שונות.

מה בכל זאת חשוב להכיר ולבדוק?

עסקאות רכב 0 ק"מ הופכות כאמור פופולאריות יותר ויותר בישראל בשנים האחרונות, בראש ובראשונה בגלל היתרונות הברורים של שיטה זו הבאים לכדי ביטוי קודם כל בהוזלה המשמעותית המתקבלת עבור רכב חדש לכל דבר ועניין, הוזלה המגיעה במקרים מסוימים לעשרות אלפי שקלים.

חשוב לשים לב ולהיות מודעים לכמה נקודות מסוימות בעת שמתעניינים בעסקת 0 ק"מ – מחירוני הרכבים מייצגים הורדה של ארבעה עשר אחוזים בזמן המכירה, עבור רכבים הנמכרים בעסקאות 0 ק"מ. כדאי להיות מודעים לכך הן בהיבט של תכנון לטווח ארוך (ככל שתחזיקו ברכב זמן רב יותר המשמעות של "יד" נוספת ברישיון תרד), והן (ובעיקר) מבחינת אטרקטיביות העסקה – אם רכב 0 ק"מ מוצע לכם בהנחה אשר קטנה מארבעה עשר אחוזים בהשוואה למחירו המקורי, ייתכן כי העסקה אינה אטרקטיבית מבחינתכם.

בנוסף, כדאי לבדוק בכל מקרה את המחיר המקורי אצל היבואן. כך תוכלו להשוות מחיר זה עם המחיר המוצע לכם בעסקת ה 0 ק"מ, ולהבין עד כמה אתם באמת צפויים להרוויח ממנה.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר גלי ליסינג https://www.galileasing.co.il/ המציעה מגוון פתרונות בתחום הרכב.