צעד גדול קדימה לעולם של שיקום מבנים

היא מנהלת עשרות פרויקטים של שיקום מבנים בכל רחבי הארץ

תגיות: נדל"ן
תוכן שיווקי , ז' בחשון תש"פ

צעד גדול קדימה לעולם של שיקום מבנים-ערוץ 7
שיקום מבנים
צילום: יח"צ

היא מקיימת מערך של שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות, עיריות, קבלני משנה, מהנדסים ואדריכלים והיא אפילו מציעה ללקוחות שלה חבילות מימון והלוואות לצורך הזנקת פרויקטים של שיקום מבנים. חברת אורגד מבנים עושה מהפכה באחד התחומים הפחות מוכרים ופחות סקסיים בענף הבניין, אבל כזה שהאימפקט שהוא משאיר על המבנה והדיירים בו, הוא עצום – התחום של שיקום מבנים.

לא רק בניינים מסוכנים

"בניגוד לתפיסה הרווחת", מסביר מנכ"ל החברה מול יעקב כהן , "שיקום מבנים הוא אינו פרויקט המיועד אך ורק למבנים מסוכנים או למבנים שקיבלו צו מבנה מסוכן. המדובר במכלול שלם של עבודות בנייה ושיפוץ המיועדות לשקם, לחדש ולרענן את מראה הבניין ואת כל רכיבי השלד שלו. למעשה מרבית הפרויקטים שלנו הם עבור בניינים מיושנים שהגיעו לפרקם, שאפשר לזהות בהם פגעי בטון במעטפת החיצונית, שניתן לראות בהם ברזל חשוף וחלוד, סדקים וחורים בקירות המבנה ושבסך הכל המראה שלהם הוא מיושן, אנכרוניסטי ולא אסתטי". בין הכלים החשובים בהם משתמשת אורגד מבנים בכדי לעודד לקוחות להזניק פרויקט שיקום מבנים, משקיעה החברה במתן הסברים נרחבים לדיירי הבניין סביב הנושא של השבחת ערך הנכס לאחר סיום הפרויקט.

מממשים את פוטנציאל השווי של הנכס עד תום

לדברי מנכ"ל אורגד מבנים יעקב כהן, זה מדהים גם בניינים בישראל ממוקמים במיקומים סופר אטרקטיביים שנהנים ממחירי קרקע גבוהים במיוחד, אך דייריהם לא מרגישים את זה במחירים שבהם הם מציעים את דירותיהם למכירה. בלב שכונת יוקרה עומדים להם בניינים מיושנים ורעועים שעם עבודה יסודית ומקצועית של שיפוץ מבנים חיצוני, יכולים להפוך לפנינים של האזור כולו. "כבר ניהלנו עשרות פרויקטים בהם קפץ שווי הדירות בבניין בעשרות אחוזים בעקבות מהלך של שיקום המבנה, ובדיוק כפי שהבטחנו ללקוחות שלנו, הרווח שהם הפיקו על מכירת הדירה שלהם בבניינים אלה עלה עשרות מונים על ההשקעה שלהם בשיקום המבנה", מסביר מנכ"ל אורגד מבנים.

עובדים נכון, עובדים חכם

מבנים מסוכנים הם מבנים שחייבים על פי חוק לעבור תהליך של שיקום בהיקף כלשהו על מנת להסיר צו של מבנה מסוכן, אבל אלו הם לא הלקוחות היחידים לפרויקטים של שיקום מבנים. היכולת של אורגד מבנים להגיע לעוד הרבה מבנים מיושנים שיכולים להפיק רווח גבוה מפרויקט שיקום, היא יכולת שבנתה החברה לאורך זמן עם גיבוש חבילת שירות מקצה לקצה, עבודה עם קבלני משנה מומחים בכל תחומי העבודה של הפרויקט וכמובן העמדת הלוואות ופתרונות מימון ללקוחות החברה. "בלא מעט מקרים, אנו נתקלים בלקוחות שמאוד רוצים לשקם את הבניין שלהם אבל לא מסוגלים לממן את הפרויקט בצורה עצמאית. עבור לקוחות אלה אנו מעמידים שורה של פתרונות מימון שהופכים עבורם את פרויקט השיקום לאפשרות ממשית וריאלית, ועל כך אנו שמחים", מסכם זאת מנכ"ל החברה.