זה רק נראה טעים: האוכל ששרד עשור

לא תאמינו כמה זמן יכול לשרוד המבורגר. ההמבורגר העתיק בעולם שורד כבר עשר שנים- ועדיין נראה אכיל

מתנאל ראט , ז' בחשון תש"פ

זה רק נראה טעים: האוכל ששרד עשור-ערוץ 7
בטוח שזה לא מלפני שנתיים?
צילום: iStock

איסלנד היא אחת המדינות המפותחות היחידות בעולם שאין בה סניף מקדולנד'ס פעיל, אבל זה לא מונע ממנה להציג את מנת המקדונלד'ס המפורסמת בעולם. המנה, שמוצגת בשידור חי למאות אלפי גולשים ברחבי העולם, חוגגת השבוע עשר שנים בדיוק ונראית כאילו קנו אותה רק לפני מספר ימים.

הכל התחיל לפני עשר שנים בדיוק, כאשר חברת מקדונלד'ס החליטה לסגור את הסניף האחרון שלה באיסלנד. היורטור סמרסון, תושב האי, הלך לקנות המבורגר רגע לפני סגירת הרשת וזכה לקנות את ההמבורגר האחרון שנמכר באותו היום בחנות, ולמעשה באיסלנד כולה. כמו רבים אחרים, גם סמרסון שמע שמועות על כך שהאוכל המהיר של מקדונלד'ס לעולם לא מתקלקל, והחליט לבדוק את העניין אחת ולתמיד.

סמרסון הכניס את ההמבורגר והצ'יפס לשקית קטנה והניח אותם במחסן שלו, שם הם נשארו למשך שלוש שנים. למרבה הפלא, גם לאחר שלוש שנים האוכל המהיר נראה אכיל כאילו נקנה ממש לפני ימים בודדים, וסמרסון החליט לקחת את העניינים צעד אחד נוסף. ההמבורגר והצ'יפס הועברו אחר כבוד למוזיאון הלאומי של איסלנד, שם הם הוצבו בתצוגה כפריט מוזיאוני לכל דבר.בשנים האחרונות התצוגה עברה לבית מלון קטן בדרום האי, כאשר מנת ההמבורגר הוותיקה מושכת אלפי מבקרים מרחבי העולם. בנוסף, סמרסון מפעיל גם אתר אינטרנט בו ניתן לראות בשידור ישיר את ההמבורגר האלמותי, ולדבריו בכל יום ישנם 400 אלף גולשים שמגיעים לבדוק האם חל שינוי במנת ההמבורגר והצ'יפס.

יחד עם הפרסום הרב שמקבל ההמבורגר הוותיק, יצרנית ההמבורגר, מקדונלד'ס, סופגת בעיקר תגובות שליליות. אנשים רבים התחילו לתהות בקול שאם החיידקים והעובש לא מתקרבים לקציצת הבשר אולי גם לבני האדם לא מומלץ להתקרב לאוכל של מקדונלד'ס. ההצלחה בשימור ההמבורגר הובילה לגל של סרטונים בנושא, שצילמו את ההמבורגר והראו שגם לאחר חודשים ושנים לא עולה על ההמבורגר עובש או ריקבון.

חברת מקדונלד'ס עצמה טוענת שהדבר בכלל לא קשור לתעשיית האוכל המהיר אלא דווקא להמבורגרים, ואפילו ביתיים. לדבריה, על מנת שאוכל יעלה עובש, יש צורך ברטיבות מסוימת על מנת שהחיידקים יוכלו להתפתח. במהלך הבישול ההמבורגר מאבד את רוב המים שבו, וכאשר מאחסנים אותו במקום יבש- גם המבורגר ביתי לא יירקב לעולם.

אז בפעם הבאה שאתם מתכננים לקנות המבורגר בחוץ, מומלץ לברר האם ההמבורגר הוא מהיום או דווקא משנה שעברה. כי גם אם זה נראה אותו הדבר מבחוץ, לא בטוח שהבטן שלכם תשמח לאכול אוכל משנה שעברה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!