להשקיע כסף, להרוויח ולהיות רגועים

פגשנו לראיון את סמנכ"ל חברת ''פרפקט'', שעוסקת בייזום נדל''ן בדגש על פרוייקטים של התחדשות עירונית באזורי ביקוש.

תוכן שיווקי , י"ג בחשון תש"פ | עודכן: 19:31

אין מס רכישה, אין דמי תיווך ואין הוצאות משפטיות
אין מס רכישה, אין דמי תיווך ואין הוצאות משפטיות
צילום: ISTOCK

אחת השאלות הכלכליות המרכזיות בחייו של כל אדם היא היכן להשקיע את הכסף שחסכנו.

משחר האנושות חיפש האדם ביטחון חומרי והפחתת הסיכוי לאבד מרכושו ואם אפשר קצת להרוויח, למה לא?

העיסוק בצורך זה של השקעה חכמה מפנה בשנים האחרונות יותר ויותר משקיעים לתחום ההתחדשות העירונית.

אחת החברות הלוקחות חלק מרכזי ומוביל בתחום זה היא חברת "פרפקט יזמות בניה והשקעות", הפועלת מאז 2010 בתחום עסקאות תמ"א 38 ופינוי-בינוי. החברה עוסקת באיתור בניינים המתאימים לפינוי בינוי וחיזוק במקומות אטרקטיביים, משיגה אישורים מהרשויות המקומיות, מתכננת, מגייסת מימון וכמובן מבצעת את הפרויקט.

כבוגר מדעי הרוח, אינני מבין יותר מדי במספרים, בטפסים ובנדל"ן. לכן נפגשתי עם סמנכ"ל השיווק והפרוייקטים בחברה, רמ-אל לביא, כדי לקבל מידע שיבהיר לי אם כדאי לי ''לשים אצלו'' את חסכונותיי.

למה כדאי להשקיע את הכסף שלי אצלך?

"זה פשוט מאוד, יחס מצויין של סיכון מול תשואה. ההשקעה בהתחדשות עירונית ככלל היא השקעה טובה. מתח הרווחים לפרויקט ביחס להוצאות מאפשר לנו כחברה לשתף את המשקיעים שלנו ברווחים. המודל שלנו מוצלח ומאפשר למשקיע להשקיע בתחום בתשואה גבוהה ומובטחת לאורך כל חיי ההשקעה ומאידך מודל ההשקעה מאפשר לפזר את הסיכונים.

''אנחנו מקדמים ובונים למעלה מעשרים פרויקטים. 'פרפקט' היא מעין חברת גג של מספר פרויקטים כך שכל אחד מהם מהווה חברה עצמאית. אף פרויקט אינו תלוי בהתקדמות או בהצלחת פרויקט אחר, כך אנחנו משיגים הפחתה דרמטית של סיכונים ללא הפחתה בתשואה המשמעותית".

אני לא מבין בנדל"ן. למה שאלך לאפיק הזה?

"דווקא משום שאתה לא מבין בנדל"ן ההשקעה אצלנו צריכה לדבר אליך. קודם כל, נדל"ן הוא שוק מגוון שיש בו הרבה תנועה והמון השקעות: דירה להשקעה, חנות, משרד, השקעה בדירה בחוץ לארץ ועוד. למה שתשאר מחוץ למשחק? הנסיון והידע בתחום הוא שלנו. לבחור בניין במיקום אטרקטיבי, להחתים את הדיירים על הסכם מחייב, להשיג את כל האישורים, ניהול משא ומתן עם ספקים ועם דיירים ועוד המון דברים הם הכאב ראש שלנו".

למה שתעשו זאת עבורי?

"כי אתה, יחד עם רבים אחרים, עוזר לנו לקדם את הפרוייקט כשאתה משתתף במימון וחוסך לנו את לקיחת המימון מגורם חיצוני, נניח בנק. זה משהו שאנחנו עושים כבר כמה שנים טובות עם עשרות ואפשר להגיד שכבר מאות משקיעים".

מי באמת המשקיעים?

"תחום השקעות נדל"ן הוא תחום ששמור בדרך כלל למשקיעים עם סכומי כסף גדולים. אבל מה עושים עם הכספים הקטנים שיושבים בבנק ולא עושים כסף? במשך השנים נוכחנו לדעת שבזמן שהמשקיעים הגדולים מרוויחים עשרות אחוזים, כספם של המשקיעים עם סכומי הכסף הקטנים בסכומים החל מ-100,000 ש"ח צוברים שברי אחוזים כסוג של בדיחה לריבית או תשואה.

''לכן המשקיעים שלנו הם כל מי שיש לו כסף להשקעה ומבין שנדל"ן הוא תחום שהתשואה בו היא משמעותית ולא כמו השקעה פקדונית נניח, שבה גם התשואה נמוכה בהרבה. אלה יכולים להיות מורים שהתפנתה להם קרן השתלמות, אנשי הייטק, פנסיונרים ועוד. המשקיעים שלנו הם בשנות העשרים ועד 120 זוגות צעירים שמשקיעים בעתידם, זוגות שחושבים על חתונות הילדים וגם על העתיד הרחוק יותר כמו על הפנסיה".

רמ-אל לביא
יח"צ

מי שיש לו כסף פנוי, למה שלא פשוט יקנה דירה? לא צריך להבין יותר מדי בנדל"ן בשביל זה, כמעט כל ישראלי קנה דירה ומכר אותה באיזה שלב בחייו.

"מעבר לעניין של הבנה בתחום וגם בזה אנחנו מבינים שהרי תחת הנהלת החברה עברו יותר מ-1200 עסקאות של דירות להשקעה בבאר שבע, דימונה, חיפה ועוד. אך לא לכולם יש את הסכום המינימלי הדרוש לרכישת דירה ואף אחד גם לא ממהר לקחת משכנתא שהוא משלם עליה ריבית. המיסוי מכביד והתשואות רחוקות מאוד מבעבר. אנחנו מאפשרים לך כניסה להשקעה בנדל"ן בסכום של כמה מאות אלפי שקלים, לפעמים זו עשירית מהסכום הדרוש לרכישת דירה. כאמור אנחנו מורידים ממך את הצורך להתעסק עם שוכרים, תחזוקה של הדירה, עם מיסוי גבוה ועם עוד לא מעט כאבי ראש".

יש השקעות רווחיות יותר של נדל"ן בחו"ל

"ייתכן, אבל לרוב הן מסוכנות יותר והגישה שלי היא של "רחוק מהעין רחוק מהלב" קשה לך יותר לעקוב מפה אחרי מה שקורה בחו"ל ולדעת מה באמת מתרחש שם. זה לא רק נדל"ן בחו"ל לכל אפיק יש יתרונות וחסרונות. מניות למשל, אפיק לגיטימי, אבל הסיכון בו גבוה יותר וכאן אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה שהיא האיזון בין סיכון מופחת לתשואה גבוהה יחסית. חשוב לדעת שגם המיסוי במודל ההשקעה שלנו עדיין נמוך מאוד ביחס לאפיקים אחרים מה שמגדיל את הרווחיות כמובן".

מהו פרק הזמן של ההשקעה?

"שלוש שנים. ואפשר לייצר בתנאים מסויימים תחנות יציאה".

יש הוצאות נוספות?

"אין הוצאות נוספות, ההשקעה כוללת את כל ההוצאות במסגרת העסקה. אין מס רכישה, אין דמי תיווך ואין הוצאות משפטיות".

היכן נמצאים הפרויקטים שלכם?

''אנחנו בוחרים במיקומים בהם יש דרישה לדירות החדשות כך שיהיה לנו (למשקיעים שלנו) יכולת לממש את ההשקעה מהר. הפרויקטים נמצאים במקומות מרכזיים בערים השונות: ירושלים, נתניה, רמת גן, בת ים, ראשל"צ וערים מרכזיות אחרות''.

מישהו כבר ראה מזה כסף?

"אנחנו כבר מספיק שנים בתחום כדי לומר לך שיש לא מעט משקיעים שכבר קיבלו את התשואה בנוסף לקרן וחזרו והשקיעו פעם שניה ואפילו שלישית. אנחנו חברה צנועה בהליכותיה הפועלת בשקיפות מלאה. אנחנו גם זמינים כל הזמן עבור כל אחד ולכן משקיעים לא רק שחוזרים אלינו אלא גם מגייסים בני משפחה וחברים להשקעה".

יהיו לי עוד שאלות...

"כמו שאמרתי אנחנו זמינים עבור לקוחותינו הקיימים והעתידיים. אם יש לך שאלות פשוט התקשר 0528308073 או השאר את פרטיך כאן".