עפרה שואפת למעלה

שכונה חדשה שנבנית ביישוב עפרה תכלול לראשונה בנייה לגובה עם 90 דירות חדשות.

תוכן שיווקי , כ' בחשון תש"פ | עודכן: 22:56

עפרה שואפת למעלה      -ערוץ 7
הדמיית השכונה החדשה בעפרה
קרדיט: רן צרפתי

מזל, בת 60, היא מוותיקות היישוב עפרה. נשואה לאהוד, עוסקת בייעוץ חינוכי, אמא לחמישה וסבתא לשבעה נכדים. גרה ביישוב משנת 1980, חמש שנים לאחר הקמתו, ומאז שהגיעה לא עזבה.

"עפרה זו איכות חיים, נוף, אווירה קהילתית ובעיקר הרגשה של בית", היא מספרת. "כשהגעתי ליישוב הוא עוד היה צעיר ובשלבי צמיחה ראשוניים. מדהים לראות כמה עבר מאז ואיך היישוב התקדם".

עפרה הוא יישוב קהילתי דתי, הוותיק ביותר מבין היישובים במטה בנימין. ממוקם במרחק נסיעה של כ-20 דקות לירושלים ופחות משעה לתל אביב. ביישוב ניתן למצוא מינימרקט, דואר, ביטוח לאומי, מגוון חנויות, מבנה משרדים, בריכה ועוד. בנוסף היישוב מספק מענה רחב מבחינה חינוכית עם מעונות, גנים, בתי ספר, מכון משפטי, אולפנה, מדרשה ובית ספר שדה.

על ההווי התרבותי בעפרה מספרת מזל: "ביישוב יש מגוון פעילויות ואירועים באופן קבוע שמתאימים לכל בני המשפחה, שיעורים תורניים במשך השבוע, טיולים מופעים והצגות לילדים, הרצאות מעשירות וחוגים לכל הגילאים".

ביישוב עפרה ישנם כ-3,500 תושבים וכ-700 משפחות. "יש משפחות וותיקות כמו שלנו שמתגוררות ביישוב כבר כמה עשורים, חלקן כבר מגדלות כאן את הדור השלישי", מספרת מזל, "אך יחד עם זאת יש משפחות צעירות רבות ביישוב. זה משמח לראות איך יותר ויותר זוגות צעירים מגיעים לגור ביישוב. יש כאן מערך קליטה מדהים, ערבות הדדית ומעורבות קהילתית שמסייעת לכל מי שמגיע להשתלב ביישוב באופן הטוב ביותר".

הדמיית פנים הבית בשכונה החדשה בעפרה
קרדיט: רן צרפתי

למרות מגבלות בנייה בהתיישבות שמשפיעות גם על עפרה, בימים אלה בונה חברת בתי אמנה בשיתוף עם חברת ש.א.ג ולול שכונה חדשה בעפרה, לראשונה בבנייה לגובה, ותכלול 90 דירות. גל האכלוס הראשון מתוכנן לסוף שנת 2021, ותוך 5 שנים צפויה השכונה כולה לעמוד.

השכונה החדשה תיקרא ‘טל משה’ והיא ממוקמת ממערב לשכונת המייסדים. היא תכלול בסך הכל שישה בניינים עם דירות בנות 4, 5, ו-6 חדרים, ביניהן דירות קרקע עם גינה ועם כניסה נפרדת, וגם דירות פנטהאוזים.

הבנייה לגובה, דבר שנחשב לחריג בנוף בהתיישבות נחשב לפתרון אפקטיבי להגדלת מספר התושבים ביישוב, תוך ניצול השטח במצב בו עתודות הקרקע הצטמצמו.

"זה מרגש לראות את היישוב עפרה ממשיך להתחדש", אומרת מזל, "עכשיו יש הזדמנות לעוד עשרות משפחות להגיע וליהנות מכל הטוב שיש ליישוב להציע. ההחלטה הטובה בחיי הייתה להגיע לגור כאן, ואני בטוחה שכל משפחה שתבחר בכך גם, תרגיש כך".

צורי אביאור, משווק הפרויקט: "עפרה יישוב צומח, גדול, יציב, חזק ומגוון. המיקום של עפרה מצוין, קרוב מאוד לירושלים ורק 15 דקות מהרכבת הקלה. המפרט הטכני של הדירות מפורט ועשיר ולא היה קיים כמוהו עד היום ביש"ע בכלל. שיווק הפרויקט בעיצומו, עכשיו זו הזדמנות טובה לרכישה כשהמחירים אטרקטיביים לפני שיעלו".