בנין. עורר סערה
בנין. עורר סערה צילום: פלאש 90

"תתרכז בללמוד את המילים של המנון התקווה", כך הטיח היום (רביעי) טל בנין, קפטן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר בקפטן הנוכחי - ביברס נאתכו.

האמירה של בנין שאמר את הדברים לקפטן הנוכחי במהלך דין ודברים ביניהם היום בתכנית הרדיו "חמש באוויר" של ערוץ הספורט, מסעירה את עולם הכדורגל הישראלי.

השניים עלו להתראיין זה מול זה היום לאחר שבמשחקי הנבחרת האחרונים אותם פירשן בנין, מתח זה ביקורת חריפה במיוחד על הקפטן נאתכו כמו גם על הנבחרת כולה כשאמר כי הם אינם ראויים ללבוש את מדי הנבחרת, זאת לאור יכולתם הרעה.

אשתו של הקפטן הנוכחי לא יכלה עוד לשתוק ובחשבון האינסטגרם שלה השיבה למתקפתו של בנין כנגד בעלה וחבריו לנבחרת כשכתבה: "בנין איש חצוף. כל מי שלובש את החולצה ראוי לה. איזה זלזול בנבחרת שלמה. כל מי שלובש את החולצה עבד ועובד קשה. לא כמוך יושב מאחורי מיקרופון ושופך את התסכול שלו בצורה מזלזלת".

קפטן הנבחרת נאתכו עצמו הגיב גם הוא להערותיו של בנין כשאמר בתכנית הרדיו היום "אנחנו שחקני כדורגל מגיל עשר, אנחנו חולמים ועובדים כל יום במהלך השנה, עוזבים את המשפחות ומגיעים לנבחרת מאהבה ורצון לייצג את המדינה. ואז בא מישהו שהיה קפטן נבחרת ישראל ועוזר מאמן הנבחרת בעבר, ואומר בשידור שאף אחד, למעט שחקן אחד, לא ראוי לייצג את הנבחרת. זה כבר עובר כל גבול".

נאתכו לא ניסה לכסות על הקמפיין הרע אך אמר כי דבריו של בנין נגד כל הנבחרת מחייבים אותו כקפטן להגיב.

בנין עצמו לא נותר חייב והגיב כשאמר: "אני חושב שביברס צריך להתרכז בעשייה ופחות במילים. ואם הוא רוצה להתרכז במילים, אז שיתרכז בללמוד את המילים של התקווה".

האמירה של בנין כוונה לכך שנאתכו ויתר השחקנים הלא יהודים בנבחרת ישראל, אינם שרים את המנון התקווה, דבר שלטענת בנין פוגע במחויבותם והקרבתם למען הדגל ולמען הנבחרת.

האמירה של בנין עוררה סערה גדולה בעולם הכדורגל הישראלי. מהראן ראדי, קשרה של בני סכנין ומי שזכה בלא מעט אליפיות בשנים האחרונות ואף שיחק במדי נבחרת ישראל 10 משחקים, הגיב לאמירה כלפי שירת ההמנון ואמר: "אני חושב שביברס שחקן שהוכיח שהוא ראוי להיות שחקן וקפטן נבחרת. הדיבור על ההמנון זה עניין מיותר, אבל אתן את הכבוד לכל אדם להביע את דעתו. אישית, אני סולד מהדברים האלה".

הקשר נשאל אם לדעתו בנין צריך להתנצל, והשיב: "בסוף כל אחד אחראי על המעשים שלו, לטוב ולרע. בטח כשזה קיבל הד שלילי. אם אני הייתי במקומו הייתי מתקן את עצמי בקטע הזה, כי זה לא קשור לביקורת המקצועית, שהוא יכול להביע כפרשן. אני חושב שהמשפט הזה בכלל לא קשור".

עוד אמר ראדי, "להביע ביקורת מקצועית זה דבר שאני מקבל, אבל זה היה להכניס משפט שלא קשור פשוט כדי לפגוע אישית. לא יודע מה עבר לטל בראש".

גם חברו לנבחרת של נאתכו, הקפטן לשעבר ערן זהבי שהודח מתפקיד הקפטן בעקבות אירוע זריקת סרט הקפטן לפני שנתיים, תמך בנאתכו. "גאה להיות חלק מנבחרת שאתה הקפטן שלה. אתה דוגמה למקצוענות, אופי וכבוד למקצוע. כל ילד צריך להסתכל עליך וללמוד. תמיד כאן בשבילך", כתב זהבי בחשבון האינסטגרם שלו.

בהתאחדות לכדורגל הגיבו גם כן לדברי קפטן הנבחרת לשעבר כשאמרו "ההתאחדות לכדורגל גאה בקפטן נבחרת ישראל ביברס נאתכו, דוגמה ומופת בהשקעתו, במסירותו ובמנהיגותו החיובית והמאחדת.
טל בנין, קפטן הנבחרת בעבר ועוזר המאמן, רשאי להביע ביקורת מקצועית, אבל בחירה מצערת של מלים הובילה אותו למחוזות לא ראויים. טוב יעשה בנין אם ימצא את הדרך לתקן זאת".