עוזרים להודיה שעצורה בפרו

סמים הושתלו במזוודתה של הודיה מונסוגנו וכעת היא עצורה בפרו. התביעה דורשת 25 שנות מאסר והמשפחה זועקת לעזרה.

ערוץ 7 , ח' בכסלו תש"פ

עוזרים להודיה שעצורה בפרו-ערוץ 7
הודיה מונסוגנו
צילום: באדיבות המשפחה

הודיה מונסוגנו, תושבת ניצן בת עשרים וארבע ובעלת צרכים מיוחדים, נעצרה ע"י שלטונות פרו לפני כשלושה חודשים בעוון הברחת סמים.

הקליקו כאן לעזור>>>

הצעת עבודה תמימה התבררה כחלק מפשע מתוכנן היטב. הודיה, אשר סובלת מהפרעות נפשיות ומנת משכל נמוכה הוזמנה להצטרף לחופשה של משפחה ישראלית בברצלונה בתמורה לשמש כשמרטפית עבור שני אחיינים במשך שהותם במקום.

ההצעה נענתה בחיוב והודיה טסה עם הקבוצה שהשתמשה בה כסיפור כיסוי עבור מעשי הברחה פליליים. הארבעה נחתו בפרו כאשר הודיה משוכנעת כי היא נמצאת בספרד.

התרמית התגלתה יומיים לאחר מכן בדרכם חזרה לארץ בשדה התעופה בלימה. כמות אדירה של קוקאין התגלתה במזוודות והם נעצרו מייד ע"י שלטונות פרו.

הקליקו כאן לעזור>>>

משרד החוץ הישראלי, בית חב"ד ועורכי דין רבים מקיימים מגעים נמרצים עם השלטונות במאמץ להביא להבנה כי הודיה אינה קשורה לביצוע העבירה ועקב מצבה המיוחד נפלה קרבן לקבוצת נוכלים מקומית. גורמים שהורשו לבקר את הודיה ספרו כי הכלא בו היא עצורה נחשב למקום אלים ומסוכן והודיה שמוחזקת תחת תנאים קשים אינה מבינה מדוע נעצרה ואיפה היא נמצאת.

בעוד כשבועיים צפוי להיערך המשפט בעניינם ומסתמן כי התביעה תבקש להשית עונש של 25 שנות מאסר על המעורבים בפרשייה. עלות הטיפול במקרה מסתכמת ב-225 אלף דולר וכוללת שכר טרחה משפטי, חוות דעת של מומחים בתחום, עלויות רפואיות והוצאות רבות אחרות להמשך טיפול בתיק הסבוך.

רבני היישוב שמכירים את פרטי המקרה מקרוב יצאו בקול קורא לכל מי שיכול להירתם לעזרה ולקחת חלק במצוות פדיון שבויים של בחורה יהודייה בעלת צרכים מיוחדים המוחזקת בכלא פרואני מסוכן.

הקליקו כאן לעזור>>>