''תעשיית שקרים''
הפרלמנטרים חתמו נגד סימון המוצרים מיו"ש

25 שרים ופרלמנטרים מרחבי העולם חתמו בשומרון נגד החלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים. חבר קונגרס: "טראמפ יקבל כל החלטה לגבי השטחים"

יוני קמפינסקי , י' בכסלו תש"פ

כ-25 שרים וחברי פרלמנט מרחבי העולם סיירו היום (ראשון) בשומרון עם ראש המועצה האזורית יוסי דגן. השרים וחברי הפרלמנט הם חברים בשדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) ומכהנים כראשי השדולות למען ישראל בפרלמנט במדינתם ומקדמים סדר יום וחקיקה פרו-ישראלית.

בין חברי השדולה הגיעו שר חוץ של ונצואלה, שר החוץ לשעבר של קרואטיה, שר הביטחון היוצא של רומניה, יו"ר ועדת חוץ וביטחון של מקדוניה, חבר הפרלמנט מהולנד ג'ול וורנון שהיה הראשון שיצא נגד ההחלטה על סימון מוצרים יהודים וחבר הפרלמנט בדרום קרוליינה אלן קלמונס (Alan Clemons), אחד האנשים הקרובים לטראמפ.

השרים וחברי הפרלמנט ביקרו באזור התעשייה ברקן שבשומרון וקיימו תצפית לעבר מישור החוף באתר ''המרפסת של המדינה'' בפדואל.

בתחילת הסיור, נפגשו חברי הפרלמנטים השונים במפעל Twitoplast עם משפחתה של קים לבנגרונד-יחזקאל ז"ל ומשפחתו של זיו חג'בי ז"ל שנרצחו בפיגוע טרור בברקן לפני כשנה. במהלך הפגישה, העלו רפי אביה של קים ואיריס אמו של זיו טענות קשות נגד האיחוד האירופי.

במרכזו של הסיור, נפגשו השרים וחברי הפרלמנט עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם ח"כ מיקי זוהר, ובעקבות החלטת בית הדין הגבוה של האיחוד האירופי לסימון מוצרים יהודים חתמו על עצומה נגד ההחלטה והצהירו בה בין השאר: "החלטת האיחוד האירופי אנטישמית".

דגן אמר לשרי הממשלה וחברי הפרלמנט: "בכל המזרח התיכון, המקום היחיד שבו עובדים זה לצד זה, יהודים וערבים, מקבלים את אותה משכורת, ומכירים זה אז זה הוא איזורי התעשייה כאן ביו"ש. ומה אותם פוליטיקאים 'אוהבי שלום' מהאיחוד האירופי רוצים להרוס? את מה הם רוצים להחרים ולסמן? את איזורי התעשייה האלו. זו תעשיית השקרים. אלו הם פניה. אני קורא לכם לעצור את תעשיית השקרים בכל מקום בו אתם נמצאים. אתם השגרירים שלנו. יחד ננצח את תעשיית השקרים והאנטישמיות החדשה".

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אמר לחברי הפרלמנט: "אתם צריכים להפיץ את האמת במדינותיכם. ואני יודע שיבקרו אתכם, אני מבטיח לכם שלא יהיה קל, אבל אתם המנהיגים של הדורות הבאים, כי האמת לעולם תאיר".

חבר הפרלמנט ההולנדי גול וורנון שיצא ראשון כנגד החלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים, אמר: "אני העברתי הצעת חוק האומרת שהחלטת בין הדין הגבוה של האיחוד האירופי תכנס לתוקף אך ורק אם תפעל על פי עקרון השוויון וכל המוצרים מאיזורי מחלוקת בעולם יסומנו. באם זה לא כך - זו החלטה מפלה ואנטישמית".

גבריאל לז, שר הביטחון היוצא של רומניה, סיכם את הסיור: "ראינו את המציאות בעיניים, זה חשוב לנו לראות את המציאות באיזור הזה".

חבר הקונגרס אלן קלמנס שהוציא מהמצע הרפובליקני את פתרון שתי המדינות ונחשב למקורב לטראמפ הצהיר: "ארה"ב תעמוד לצד ישראל בכל החלטה שהיא תקבל לגבי השטחים שלה. איזו החלטה שתתקבל בישראל לגבי יהודה ושומרון, אתם תראו את נשיא ארה''ב דונלד טראמפ עומד לצד אותה החלטה".

נשיא שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, ג'וש ריינשטיין, אמר: "הביקור בברקן היום חשוב מאוד המסיבה הפשוטה שחברי הפרלמנט מרחבי העולם המבקרים השבוע בישראל, חייבים לראות במו עיניהם את המקום בו עובדים יחד בדו קיום ערבים ויהודים, המקום בו קרה פיגוע רצחני ונורא כי אין מישהו לא רוצה בדו קיום הזה. הם רואים בטלוויזיה תמונה אחרת לגמרי. היום הם ראו באמת כי השלום האמיתי הוא בברקן. יש כאן 8000 עובדים חציים יהודים, וחצי ערבים, עובדים יחד וחיים יחד. זה השלום האמיתי. לכן מה שבית המשפט האירופי מנסה לעשות לסמן מוצרים אך ורק של יהודים אינו מתקבל על הדעת והוא בלתי נסבל".

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (Israel Allies Foundation) היא ארגון גג המאגד את פעילותן של 40 שדולות פרו-ישראליות הפועלות בבתי הקונגרס האמריקניים, בפרלמנט האירופי ובפרלמנטים נוספים ברחבי העולם. השדולות פועלות למטרות קידום ושיתוף תקשורת ומידע בין חברי פרלמנט ומחוקקים, במטרה להביא קול אחיד בנושאים הנוגעים לישראל בעולם הרחב. השדולה הוקמה בשנת 2007 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל".

יוסי דגן הוסיף לאחר הביקור: "הביקור היום של שרי ממשלה וחברי פרלמנט בשומרון הוא חלק ממהלך נרחב אותו מבצעת המועצה האזורית שומרון כדי להלחם ב bds ובהחלטת האיחוד האירופי. ההחלטה של בית המשפט האירופי לסימון מוצרים יהודיים היא חלק מתעמולה אנטישמית ואנטי-ציונית שמכה גלים ברחבי אירופה. כ-75 שנה לאחר שחרור אושוויץ אירופה מבקשת לסמן יהודים פעם נוספת. השומרון לא יעמוד מנגד כאשר ארגונים חזקים ככל שיהיו מנסים לפגוע בשומרון ובמדינת ישראל. נפגשנו היום שוב עם חברים8 טובים שיש לנו מעבר לים, צריך וניתן לחבק את חברינו ולהעיר את דעת הקהל באירופה כנגד ההחלטות האנטישמיות המתקבלות בה לאחרונה".

גורם באיחוד האירופי הגיב לטענות ואמר שההחלטה של האיחוד האירופי מתייחסת לאזורים שמוגדרים 'שנויים במחלוקת' וההתנחלויות נכנסות להגדרה הזו. הגורם מבהיר שמדובר בסימון מקור המוצר ולא ניסיון לחרם או חסימת מסחר. "הפרשנות אינה מפלה", הבהיר הגורם בשיחה עם ערוץ 7, "האיחוד האירופי מנהל קשרי מסחר ענפים עם ישראל. מוצרים מהשטחים שמחוץ לגבולות שנקבעו לפני 1967 לא מוחרמים באירופה ולא יוחרמו. האיחוד האירופי לא תומך בשום צורה של חרם נגד ישראל ומתנגד לכל הקמפיינים של ארגוני ה-BDS".טוען....