הדמיית הרכבל
הדמיית הרכבל צילום: הרשות לפיתוח ירושלים

שר התיירות יריב לוין שיגר מכתב נזעם לשגריר האיחוד האירופי בישראל, בעקבות חשיפת ערוץ 7 ולפיה האיחוד האירופי והקרן החדשה לישראל מעניקים חסות לכנס נגד הקמת רכבל בעיר העתיקה בירושלים.

"נדהמתי לראות שהאיחוד האירופי מעורב בכנס ונותן לו את תמיכתו. מדובר בהתערבות בוטה ובלתי מקובלת בענייניה הפנימיים של ישראל ובהחלטות ריבוניות שלה", כותב השר לוין.

''האם מי ממדינות האיחוד הייתה מסכימה שמדינה אחרת תתערב בהחלטה מעין זו? תמיכת האיחוד בכנס אינה אלא ביטוי מובהק לשטחיות, לדעה קדומה ולאימוץ חד־צדדי של עמדות קיצוניות הבאות לפגוע לא רק בריבונותה של מדינת ישראל ובאזרחיה, אלא אף בחוויה הניתנת לתיירים בני כל הדתות והלאומים המגיעים לירושלים.

''על אופיו ומהותו של הכנס מעידה גם העובדה כי לצד האיחוד האירופי, מתקיים הכנס בתמיכת ארגון השמאל הקיצוני הקרן החדשה לישראל. הנני מצפה כי תפעל באופן מיידי להסרת תמיכת האיחוד בכנס וכי האיחוד יחדל מלהתערב בענייניה הפנימיים של ישראל". כותב לוין במכתב שתוכנו דווח בעיתון ידיעות אחרונות.

מאחורי הכנס המדובר שיתקיים ביום חמישי הקרוב עומדים ארגון 'עמק השווה', גורמים פלשתינים וכאמור הכנס יזכה לחסות האיחוד האירופי והקרן החדשה.

תגובת 'עמק שווה': ביום חמישי בערב יתקיים דיון ענייני ומקצועי בנושא הרכבל. השר האחראי על הפרוייקט שרק לאחרונה הוכח שאין בו שום הגיון, לא כלכלי ולא תחבורתי, בוחר להשתיק את הביקורת ולהסיט את הדיון למחוזות אחרים. אנחנו מזמינים את כל מי שירושלים קרובה ללבו להגיע לכנס, לשמוע ולהשמיע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו