אלכס קושניר
אלכס קושניר צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תוקף הבוקר (רביעי) את ח"כ אלכס קושניר ממפלגת ישראל ביתנו, בעקבות "סרטון הטהרה" שפרסם אתמול.

"בור ועם הארץ שלא מכיר הלכות. סגנון כזה של דיבור מזכיר משטרים אפלים בהיסטוריית העם היהודי. עושה רושם שזה חלק מתוכנית פעולה של ישראל ביתנו", אמר גפני לגלי צה"ל.

גפני תקף את אביגדור ליברמן: "יושב במערכת הציבורית אדם שהמדינה לא חשובה לו, אלא רק עצמו".

אתמול אמרה סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד), כי "הסרטון של ח"כ קושניר הוא שילוב רע בין דמגוגיה זולה לתעמולה אנטישמית. ישראל ביתנו לא תקבל מצביע אחד משנאת היהדות ומשימוש בעולם המושגים של שונאי ישראל".

ח״כ משה אבוטבול (ש"ס) תקף גם הוא את קושניר, "מצער לראות ח"כ ששימש בעברו אף כמנכ"ל משרד הקליטה ואמור לפחות כלפי חוץ להיות ממלכתי כלפי כל הציבורים בישראל, מוציא סרטון שכולו דברי בלע הבל ושטות, ומגלה לכולם את בורותו הקשה בכל הקשור לעולם החרדי".

"לאחר שתקפתי אותו על הסרטון הקשה הקודם, תירץ לי מר קושניר שמדובר בסרטון ישן, והנה מתברר שהבחור לא למד דבר ולא שכח דבר ולמרות הביקורת הקשה שוב הוציא סרטון עם ניחוח אנטישמי המזכיר את הגויים ששנאו את היהודים בברית המועצות של אז", הוסיף אבוטבול, "בהעדר דרך וכיוון לישראל ביתנו, הם משתמשים בנשק הישן והחלול של שנאת החרדים. הציבור יודע את תרומתו הברוכה של המגזר החרדי ויודע להבחין ולזהות פוליטיקה זולה".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, הגיב, ''הסרטון הבא מבית היוצר של ליברמן - רבנים שוחטים ילדים של גויים ומשתמשים בדמם לאפיית מצות. הלוואי ויכולתי לחשוב שהשקרים האלה נובעים מבורות. אבל הם נובעים משנאה. אנטישמיות קלאסית במדינת היהודים. בושה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו