איתן פולד: בעולם מתוקן דינו של המחבל - למות

איתן פולד, אחיו של ארי פולד הי"ד, הגיע הבוקר (שני) לבית המשפט הצבאי בעופר, שם ניתנה הכרעת הדין שהרשיעה את המחבל הפלסטיני שרצח את אחיו.

בתום הדיון אמר פולד לערוץ 7, "בעולם מתוקן מחבל נתעב שכזה, אחת דינו, למות. לא מתוך תחושת נקם אלא מתוך רצון לוודא שמשפחות נוספות לא יעברו חוויות כאלה. יצירת הרתעה למחבל הבא שחושב לקום ולפגע ביהודי בכלל היותו יהודי"

על הכרעת הדין אומר פולד, כי המחבל, "קיבל את ההכרעה החמורה ביותר. לא, זה לא יהיה גזר דין מוות, אולי יהיה מאסר במדינת ישראל. זה לא יחזיר את ארי, והכאב הולך איתנו יום יום, אבל האמת שהמסר שארי היה מבקש מאיתנו לקחת יום יום הוא לא הכאב ולא הנקם אלא להרים ראש גבוה ולדעת שעם ישראל ממשיך ונצח ישראל ממשיך".

"המחבל המתועב ישכח והסיפור של ארי ימשיך עוד ועוד להאיר בעולם, זה תפקידנו ואנחנו נישא אותו איתנו יום יום", הוסיף פולד.

ממשפחת פולד נמסר בעקבות הכרעת הדין, "אנו שמחים על הכרעת הדין שקבע את הרף החמור ביותר עבור המחבל השפל ומקווים שיקבל את העונש המירבי עבור מעשיו. בעולם מתוקן המחבל בן העוולה היה מקבל גזר דין מוות על מנת להרתיע כל מי שמעלה על דעתו לצאת ולפגוע ביהודי".

"יש פיתרון אחד להרתעה עתידית- גזר דין מוות למחבלים הנתעבים", הוסיפו בני המשפחה, "אנו פונים לראש הממשלה ולשר הביטחון, אנחנו נסחוב כל חיינו את הכאב, אתם תפקידכם להיות חזקים. להגן על אזרחי ישראל בכל החזיתות, להכות שורש בארץ המולדת, להעמיק את אחיזתנו באדמה הטובה הזאת, לחזק את הריבונות בכל חבלי המולדת בלי להתקפל בפני הטרור ובלי להחלש מרוצחים שפלים. הדרישה שלנו זה שתמשיכו להרים את קרנה של מדינת ישראל בנחישות מבלי לתת חלילה פרס לטרור. ככה ארי היה דורש מאיתכם ומאיתנו ואנו מבקשים זאת מכם בשמו".