סייף
סייף צילום: ISTOCK

מחשש לנקמה. לא מעט פעמים מתערבבים הספורט והפוליטיקה זו בזו, כאשר אלו מתערבבים בעיקר בתחרויות ספורט בינלאומיות אשר בהן מחרימים ספורטאים ערבים את יריביהם הישראליים בשל המאבק הערבי.

עד לא מזמן גם הגעתם של ספורטאים ישראליים למדינות ערב לצורך התמודדות בתחרויות עמד בספק ופעמים רבות נאלצו אלה להתחרות ללא אף סממן ישראלי, עד אשר באיגוד הג'ודו העולמי החלו לשים לדבר סוף וגם בשאר הענפים יישרו קו במאבק למען שיוויון מלא לכל ספורטאי באשר הוא.

הפעם מדובר באיסור הגעתם של ספורטאים ישראליים לתחרות המתקיימת במדינת ערב, קטאר, דווקא מצידם של גורמי הביטחון הישראליים.

בשל חשש של ממש לחיי אדם, החליטו בשירות הביטחון הכללי, השב"כ, לאסור על יציאתם של חברי נבחרת הסייף של ישראל לתחרות גביע העולם שתתקיים בקטאר שבמפרץ הפרסי.

החלטתם של שירות הביטחון הכללי מגיעה על רקע חיסולו של מפקד כוח אל קודס, קאסם סולימאני האיראני, ושם חוששים כי האיראנים ינסו לנקום בישראלים בעלי בריתה של מי שחיסלה את מפקדם, ארצות הברית.

משמעות הדבר היא כי נבחרת הסייף לא תגיע לתחרות שהינה חלק מהסבב העולמי בדרך לאולימפיאדת טוקיו, אשר נועדה לעזור לנבחרת להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים. אם נוסיף את העובדה כי הסיכויים של הנבחרת הישראלית להגיע לאולימפיאדה נמוכים ממילא לאור התוצאות האחרונות הרעות, נראה כי משמעות האיסור היא כי הנבחרת הישראלית לא תופיע באופן סופי במשחקים האולימפיים שיתקיים בטוקיו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו