עזרא שיינברג
עזרא שיינברג צילום: Basel Awidat/Flash90

תושבי קצרין והגולן יפגינו הערב (שני) בחיספין נגד מעבר משפחתו של העבריין עזרא שיינברג לקצרין.

מארגני ההפגנה ביקשו לציין כי היא אינה מכוונת נגד רעייתו של שיינברג וילדיו, אלא נגד הגעת אבי המשפחה למגורי קבע ברמת הגולן.

לפני כחודש פרסמו רבנים בכירים בציונות הדתית גילוי דעת ובו ביקשו שלא להעניק לעזרא שיינברג שהורשע בעבירות מין חמורות במספר נשים מקום בקהילות השונות בארץ.

"מאז הורשע בעבירות מין חמורות מרצה עזרא שיינברג עונש של שבע וחצי שנות מאסר, במהלך תקופה זו מקבל עזרא חופשה קבועה בה הוא מקבל בית חם בבית משפחתו שבקיבוץ חפץ חיים" כתבו הרבנים הבכירים.

עזרא שיינברג, הוסיפו חותמי המכתב, מעולם לא הביע חרטה על מעשיו, מעולם לא ביקש את סליחת הנפגעות ועדיין בוחרת קהילת הקיבוץ להעניק לו מרחב בו הוא מרגיש רצוי, "מרחב שמעניק לו תחושת ביטחון ומסכן את הסביבה הקרובה שיכולה להיות בין קורבנותיו הבאים".

בין יתר החותמים נמצאים הרב דוד סתיו יושב ראש ארגון רבני צהר, הרב רפי פוירשטיין מבכירי רבני צהר, הרב אורי שרקי, הרב יהושע שפירא והרב שמואל אליהו.

הרבנים הוסיפו במכתבם כי הם כרבנים "רואים הכרח לזעוק את זעקת הנפגעות ולקרוא לקהילת חפץ חיים ולקהילות נוספות לא להעניק את האפשרות להתבסס בקהילה חדשה ללא זהירות ובניית גדרות מתאימים".

"אנו מחויבים", ציינו כותבי המכתב, "להגן על נפשן של הנשים והמשפחות שעדיין מתמודדות עם הפגיעה ולא לתת מקום לאדם הפוגע חזרה אל תוך קהילותינו".

שיינברג הורשע במסגרת הסדר טיעון בתקיפה מינית של שמונה נשים, ונגזרו עליו שבע וחצי שנות מאסר. הוא ערער לבית המשפט העליון בבקשה להקל בעונש, אך בקשתו נדחתה.