איילת שקד מעריכה:
מנדלבליט לא יבלום מהלך היסטורי כמו החלת הריבונות ביו"ש

בכירת "ימינה" לא חוששת מהסלמה: ''גם כשבגין החיל את החוק הישראלי ברמת הגולן הזהירו אותו שתפרוץ מלחמה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תש"פ

מנדלבליט לא יבלום מהלך היסטורי כמו החלת הריבונות ביו"ש-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר/TPS

שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד (ימינה) העריכה הבוקר (רביעי) כי היועץ המשפטי לממשלה לא יבלום ''מהלך היסטורי'' כמו החלת הריבונות ביהודה ושומרון על אף שהממשלה היא ממשלת מעבר.

"כל ההגבלות על ממשלות מעבר הן הידרדרות של פסקי דין שהחלו לפני 20 שנה וכבלים ששמים יועצים משפטיים. אין לזה עיגון בחוק", אמרה שקד לגלי צה"ל.

בכירת "ימינה" לא חוששת מהסלמה כתוצאה מהחלת הריבונות: ''אנחנו יודעים מה קרה ביום שאחרי הכרזת העצמאות. גם כשבגין החיל את החוק הישראלי ברמת הגולן הזהירו אותו שתפרוץ מלחמה''.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) בירך אמש על תוכנית המאה והסתייג נחרצות מהקמת מדינה פלסטינית. ''ההכרה אמריקאית בדבר הזכות התנ"כית וההיסטורית של העם היהודי על ארץ ישראל כולה היא התגשמות שלב משמעותי בדברי הנביאים. עם לא יכול להיות כובש בארצו! הלוואי ושם שמים יהיה שגור גם על לשונם של מנהיגינו כפי שהוא שגור על לשונם של הנשיא טראמפ ואנשיו.

''מפעל ההתיישבות ניצח בגדול", קבע סמוטריץ'. ''מוכח היום, כפי שמתרחש שוב ושוב בלמעלה ממאה שנות ציונות, שקביעת העובדות בשטח מביאה אחריה את ההכרה הבינלאומית. נממש מיידית, וכשלב ביניים, את ההכרה הזו על מרחבי ההתיישבות הקיימת ונמשיך לקבוע עובדות בשטח גם בשאר חלקי ארץ ישראל. ההכרה העולמית תגיע בעזרת השם גם אליהם''.

''בימים האחרונים אני מתלבט הרבה האם הקב"ה מציב לנו הזדמנות במהלך הזה או מעמיד אותנו בניסיון. אני נוטה לחשוב שהוא מזמן לנו הזדמנות אדירה.

''הנשיא טראמפ הוא ידיד אמת של ישראל, והוא הוכיח את זה בשורה של מעשים. הוא מוקף ביהודים אוהבי ישראל ונסמך פוליטית במידה רבה על האיוונגליסטים תומכי ישראל. 'מגלגלין זכות על ידי זכאי'", כך סמוטריץ'.