התרגשות בעלי בעקבות ההסדרה: "כמו יום עצמאות" דוברות בנימין

ביישוב עלי בירכו היום (רביעי) על החלטת בג"ץ לבטל את צו הביניים שהתקבל בעקבות עתירות שהגישו בשנת 2014 ארגוני השמאל הקיצוני וראשי כפרים פלסטינים באזור הישוב עלי.

צו הביניים עצר את אישור התב"ע ליישוב הותיק שהוגשה על ידי מועצת בנימין וההחלטה לבטלו הסירה עוול היסטורי כלפי תושבי הישוב וסוללת את הדרך לאישור סופי של התב"ע.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר: "יש אלפי תושבים שרכשו בתים ממשרד השיכון ולא יכולים לקבל היתרי בנייה כי אין תב"ע בתוקף. ב"ה הוסר צו הביניים ואנו מצפים מראש הממשלה ושר הביטחון שהתב"ע תיכנס לתוקף באופן מיידי ואנחנו נוכל לעשות צדק עם אלפי תושבים".

יו"ר הועד המקומי עלי, אריאל אלמליח, סיפר על השמחה: "בשורה מאוד מרגשת. כל התושבים שמחו והתרגשו. אחרי חמש שנים שבג"ץ תוקע את היישוב עלי מעתירה לעתירה ומדיון לדיון, ב"ה אתמול סוף סוף שמנו לזה סוף ופנינו קדימה לאישור התב"ע הראשונה של עלי אחרי 35 שנה ואלף משפחות. מרגיש קצת כמו יום עצמאות".

תושבת היישוב עטרה מעצרי: "מאוד מרגש שמתקדמים לכיוון של הסדרת של התב"ע בעז"ה זה יאפשר לנו ולעוד זוגות צעירים עוד בנייה ולהמשיך לגור פה. זה מראה כיוון טוב ונכון".

רחל כהן, תושבת עלי, סיפרה על אופיו המיוחד של היישוב: "אני מאוד שמחה שקיבלנו את התב"ע ליישוב. היישוב פורח וגודל וצומח ויש מקום לכל אחד לחילונים ולדתיים, לספרדים ולאשכנזים, צעירים וזקנים. מקום טוב שמאיר פנים לכל אחד ואחד".

אבישי ואך תושב היישוב: "אנשים שגרים הרבה מאוד שנים סוף סוף מקבלים מה שמגיע להם על פי דין. אנשים קנו פה בתים לפני עשרות שנים בידיעה שהממשלה שלחה אותנו ולפתע הסתבר לנו שהמצב החוקתי שלנו לא פשוט ואנחנו אזרחים סוג ג'. בשעה טובה אנחנו מרגישים שנעשה צדק. מרגישים שסוף סוף מדינת ישראל איתנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו