דוד אלחייני: ''לתמוך במדינה פלסטינית? איבדנו את הראש?"

יו"ר מועצת יש"ע תוקף בערוץ 7 את דברי ראש מועצת אפרת לפיהם ההתנגדות למדינה פלסטינית עלולה לעלות באי החלת הריבונות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תש"פ

דוד אלחייני: ''לתמוך במדינה פלסטינית? איבדנו את הראש?"-ערוץ 7
יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני
צילום: חזקי ברוך

ראש מועצת אפרת עודד רביבי ביקר את המתנגדים להקמתה של מדינה פלסטינית במאמר שכתב בעיתון ג'רוזלם פוסט ואף אמר שהם מהווים מכשול להחלת הריבונות ביו"ש.

יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני מתקשה להבין את ההתבטאות הזו.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר אלחייני: "העמדה שלי היא ברורה וחד משמעית והבעתי אותה עוד כשהיינו בוושינגטון. לא ניתן שתקום מדינת טרור פלסטינית גם במחיר של ויתור על ריבונות בבקעת הירדן ויהודה ושומרון. אני לא מבין איך אדם מאבד את הערכים האידיאולוגיים שלו ותומך במדינה פלסטינית".

לדבריו, "אני לא מכיר אף חבר כנסת מהימין שיתמוך בתוכנית שהמשמעות שלה היא הקמת מדינת טרור פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון. זה פוגע בהתיישבות ובתושבים. תוכנית המאה של הנשיא טראמפ במהותה רוצה לחסל את ההתיישבות. מי שלא מבין את זה, כנראה שמתכחש למציאות. אני מופתע איך מאבדים ברגע אחד את הזכות שלנו על ארץ ישראל, במחיר הזחילה לרצות את האמריקאים. לנו אין שום כוונה לרצות את האמריקאים".

"לפני שאנחנו מכניסים רעיונות כאלה ואחרים של מדינת טרור פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון שלא מסכנים רק את ההתיישבות אלא את אזרחי מדינת ישראל בכל הרצועה בין חדרה לגדרה. לבוא ולומר שאנחנו נתמוך בהקמת מדינה פלסטינית זה פשוט מחסל את העם היהודי וזה חוסר אחריות משווע לתמוך במדינה כזו, קל וחומר כשאתה איש התיישבות. מה קרה לנו? איבדנו את הראש? הכל כדי לרצות את האמריקנים? זה מביש", תוקף אלחייני.

לדעתו ייתכן מצב שבו דווקא האזרחים המתוגררים בשטחי הרשות לא ירצו במדינה. "בסיטואציה מאוד מסויימת ויש כבר התעוררות בקרב האוכלוסיה הפלסטינית, ייתכן שהם אלו שירצו שאנחנו נחלץ אותם מהמצב הכלכלי ונעניק להם את השירות. יכול להיות שבבוא היום הפלסטינים בכלל לא ירצו מדינה, אלא ירצו את הביטחון הכלכלי, היציבות התעסקותית ותשתיות שאנחנו נספק. מרבית הפלסטינים לא רוצים בהנהגה המושחתת שיש להם כיום".

אלחייני לא מסתיר את דאגתו מהמצב הפוליטי כיום. "אני מעדיף שתוקם ממשלת ימין עם רוב של 61 חברי כנסת ואולי יותר. זה המצב האופטימלי וניסינו לקדם אותו. ראש הממשלה וגם אנחנו נעשה מאמצים כדי שתקום ממשלה כזו שהיא הדבר הנכון והבריא ביותר להתיישבות, כזו שתביא לריבונות בלי צורך בהסכמה למדינה פלסטינית".