האליפות הראשונה בעולם הספורט שמתבטלת

אחרי דחיות של אירועי ספורט רבים, אליפות אירופה באתלטיקה היא הראשונה להתבטל לחלוטין. "לא בטוח שהכל ייגמר ב-2021"

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בניסן תש"פ

מגפת הקורונה בצרפת
מגפת הקורונה בצרפת
צילום: REUTERS/Benoit Tessier

קורבן ראשון של אירוע ספורט שמבוטל לאלתר. ב-26 באוגוסט הייתה אמורה לצאת לדרך אליפות אירופה באתלטיקה בפריז שבצרפת. מארגני האליפות שהייתה אמורה להתפרש על פני 4 ימים, חשבו כי העובדה שזו נקבעה לסוף חודש אוגוסט, ימנע מהם את הצורך בדחיה וכי עד אז הנגיף יהיה בשליטה ולא ימנע את קיום האליפות וכניסת אוהדים.

עם התפשטות הנגיף וההבנה כי רק חיסון יוכל להביא לכניסת קהל, ניסו מארגני האליפות למצוא חלופות מאוחרות יותר השנה לקיומה אך לאחר שהבינו כי עדיין ישנם סיכונים הנובעים ממגפת הקורונה לספורטאים וכניסת קהל שלא תותר גם בעוד שנה, החליטו בצרפת לבטלה לאלתר והודיעו על כך לאיגוד האירופי.

וכך, בניגוד לאולימפיאדת טוקיו, טורניר היורו בכדורגל ועוד שלל תחרויות ואירועי ספורט גדולים שדחו את מועד התחרות, אליפות אירופה באתלטיקה היא הראשונה שמתבטלת לחלוטין.

"האם הכל ייגמר ב-2021? אנחנו לא יודעים כלום כרגע. יהיה משבר כלכלי איום ונורא, יכול להיות שספורט יהיה הבעיה האחרונה של כולם", אמרו מארגני האליפות.

גם הנשיא הזמני של איגוד האתלטיקה האירופי, דוברומיר קראמרינוב אמר כי אין מנוס מביטול האליפות."בזמנים הקשים הללו קיווינו שנוכל להציע לאתלטים אירוע גדול שהם יוכלו להתכונן לקראתו בסוף הקיץ. לצערנו, אחרי דיונים עם הרשויות הרלוונטיות בצרפת הבנו שאין ביכולתנו להמשיך לקדם את האליפות ואין מנוס מלבטל את האירוע”.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il