כך יחזרו תלמידי הישיבות לבתי המדרש

ראש הממשלה אישר את מתווה החזרה לישיבות בשיטת הקפסולות. בשלב זה יחזרו רק התלמידים הרווקים ואילו הנשואים ימשיכו ללמוד בבתים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ד' באייר תש"פ

ישיבת מצפה רמון
ישיבת מצפה רמון
צילום: איגוד ישיבות ההסדר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר היום (שלישי) חלקים גדולים ממתווה החזרה לישיבות, אשר נבנה באופן דומה לשיטת הקפסולות הנוהגת כיום בצה"ל.

מדובר באישור ראשוני והדיונים על אופן החזרה לשגרת קורונה בישיבות, במכינות ובמדרשות יחודשו אחרי יום העצמאות.

האישור יינתן בשלב זה רק למוסדות לימוד לבחורי ישיבה רווקים ולא לכוללים, ולאחר בדיקה קפדנית ומתן אישור מהמל"ל על עמידה בכל התנאים. התלמידים הנשואים ימשיכו ללמוד בבתיהם.

עוד נקבע בישיבה שהתקיימה היום עם ראש הממשלה רף מינימלי בו יצטרכו לעמוד מוסדות הלימוד המעוניינים לקבל אישור לחזרה ללימודים, ומוסד המעוניין להחמיר עוד רשאי לכך.

חשוב לציין כי מדובר על מתווה חזרה ללימודים לישיבות הגבוהות, ההסדר, המדרשות והמכינות ובתנאי שיצליח מוסד הלימודים לעמוד בדרישות המחמירות.

משה גוטמן, מנכ"ל איגוד הישיבות הגבוהות מסר: "ההצלחה של המודל היא של כולם. כולנו רוצים בהצלחה של המודל הזה ונעשה את זה מצד אחד בזהירות מרבית ומצד שני תוך השתדלות לחזור כמה שיותר מהר לשגרת חיים".

מוקדם יותר מסר שר החינוך הרב רפי פרץ, "סיימנו עכשיו דיון עם ראש הממשלה. שמח שאישרנו את פתיחתן של הישיבות וחזרתן ההדרגתית לשגרה תוך כפיפות מלאה להנחיות המל״ל ומשרד הבריאות".

שר החינוך הוסיף, "נמשיך לעשות הכל בכדי להיטיב עם כל גווני האוכלוסייה והחזרת השגרה בצורה בטוחה ויעילה".