גאון בתורה ובמידות

מי יתן לנו תמורתו, בדור בו ענקי הפסיקה הולכים ואין באים אחריהם כמידתם, מחבר ספרים הרבה בתורה, פסיקה והלכה, הלכות שבת והלכות צבא

איתמר סג"ל , י"ב באייר תש"פ

הרב נחום אליעזר רבינוביץ'
הרב נחום אליעזר רבינוביץ'
צילום: ערוץ 7

אבוי לנו כי הושברנו, על לכתו של הגאון הרב רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים. מאחרוני דור הנפילים, מגדולי התרוה שרק ורק תורה בראש כל מעייניהם, מגדולי חכמי הדור הזה שידו בכל ויד כל בו, בתורה, במידות ו גם בחכמות החול, במתמטיקה ובמדעים, שאותן עשה כרקחות וטבחות לתורה שכל כך אהב.

לא רבים ילוו אותך בלכתך. אבל בשמים כבר מחכים מלאכי השרת שילוו אותך לפגוש את אלו שכל כך אהבת, תנאים ואמוראים, חכמים וחסידים, רבבות פסקים, הלכות ואותיות, ובראש כולם יעמוד ללא ספק הנשר הגדול, רבי משה בן מיימון שספריך על משנה תורה שלו הפכו למפעל אדיר, פירוש יד פשוטה בן 21 כרכים.

מי יתן לנו תמורתו, בדור בו ענקי הפסיקה הולכים ואין באים אחריהם כמידתם, מחבר ספרים הרבה בתורה, פסיקה והלכה, הלכות שבת והלכות צבא.

מי יתן לנו תמורתו, אדם שעומד כבר למעלה משלושים שנה כראש ישיבה, העמיד תלמידים הרבה, לא הלך בגדולות ולא ביקש לעצמו כבוד ומעמד, אלא ללמוד וללמד תורה, לכל דורש, לכל פונה ולכל שואל.

מי יתן לנו תמורתו, ענק במידות טובות, מקבל כל אדם בסבר פנים יפות, עונה על כל שאלה בהלכה, קלה וחמורה כאחת, אדם שכל צוואתו אחת ויחידה – תורה ומידות, מידות ותורה.

מי יתן לנו תמורתו, אדם שכל מעייניו רק ברעיון אחד – תורה לעם ישראל בארץ ישראל, אוהב בכל ליבו את מדינת ישראל ואת צבא ההגנה לישראל וחייליו.

אנא ה', תן כבוד לעמך. ובזכות הגאון זצ"ל, תן לעמך ולכל עולמך רחמים ושלום, השב שכינתך לציון וסדר העבודה לירושלים.

תנצב"ה.