בקרוב - אוהדים ייכנסו למשחקי ספורט?

עם ההודעות על חזרת הספורט לפעילות, באנגליה, ספרד, הונגריה ורוסיה כבר עמלים גם על החזרת קהל האוהדים למגרשים. בקרוב בישראל?

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

אוהדי ריאל. בקרוב שוב ביציע?
אוהדי ריאל. בקרוב שוב ביציע?
צילום: פלאש 90

רק שלשום החלו בזו אחר זו מדינות שונות באירופה להודיע על תחילת הסוף של נגיף הקורונה אצליהן וחזרה לשגרה תחת מגבלות מסויימות כשבמוקד - חזרת הפעילות של הספורט במדינתן.

לא עברו ימים רבים ובמדינות אלו כבר מדברים על חזרתם של האוהדים למגרשים.

על פי דיווחים בכלי התקשורת באנגליה, נשקלת האפשרות לאשר כניסת קהל לגמר הגביע שעל פי לוח הזמנים מתוכנן להתקיים ב-1 באוגוסט, אחרי סיום הליגה. על פי הדיווח, בהתאחדות הכדורגל האנגלית מקווים וחוזים כי אם אכן קצב ההדבקה ירד באופן דרסטי עד לגמר הגביע, יתאפשר כניסתם של לא פחות מ-20 אלף צופים - 10,000 אוהדים של כל אחת מהקבוצות.

על פי הדיווח, לא תהיה בעיה לאכלס כמות גדולה כזו של קהל מאחר שהאצטדיון המארח את משחק הגמר מכיל 90 אלף מקומות, וכך יוכלו האחראים לבצע הפרדה בתוך היציעים ולווסת בקלות את כניסת הקהל תוך שמירה על תקנות הריחוק החברתי.

גם בספרד שאישרה את חזרת הכדורגל לפעילות, החלו לתכנן את חזרתם של קהל האוהדים. מדיווח בעיתון 'אל פאיס', ראשי הליגה מתכוונים לאפשר כניסת קהל אוהדים עם תחילת העונה הבאה, ב-12 בספטמבר, כאשר בשלב הראשוני יאושר לאכלס 30 אחוז מסך כל הכיסאות בכל אחד מהאצטדיונים במדינה.

עוד נכתב בדיווח כי בהמשך ובמידה שלא תחול עליה במספר הנדבקים, יורשו להיכנס עוד אוהדים כאשר התפוסה תגיע ל-50% והכל תוך הקפדה ברורה כי בין כל קבוצת אנשים יהיה רווח של 3 כיסאות. התקווה הגדולה היא שכבר בחודש ינואר 2021 המשחקים יתקיימו ללא הגבלת כמות אוהדים והאצטדיונים יחזרו להיות מלאים.

מי שכבר איפשרו את כניסתם של האוהדים אל משחקי הספורט אלו הונגריה ורוסיה. בעוד בהונגריה תהיה מותרת ישיבה של אוהד אחד בכל ארבעה כיסאות ואסור לו להתיישב מאחוריי אדם אחר וכן יהיה חייב זה לשמור על מרחק ביטחון בין אדם לאדם של 1.5 מטר, בליגה הרוסית שתחזור לפעילות בעוד פחות מחודש, ב-21 ביוני יאפשרו למלא עד 10 אחוזים מתכולת האיצטדיון.

לטענת הרוסים, הסיבה לכניסת הקהל הינה בשל הרצון למנוע פיצויים גדולים לבעלי האוהדים המנויים. דמיטרי צ'רנישנקו, סגן ראש ממשלת רוסיה אישר את הדברים כשאמר: "הרעש מהיציעים היה חסר לשחקנים, ובקרוב זה יחזור". בקרוב גם בישראל?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il