ההרס במעוז אסתר: "כל המתנות מהחתונה, הכל בחוץ בערמות"

כוחות ביטחון הרסו מבנים במעוז אסתר, ביניהם ביתם של הזוג גוזלן שהתחתנו לפני כשבועיים, "כל מתנות החתונה בחוץ בערמות. נחזור לפה."

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

בשעות הבוקר המוקדמות (שני) הגיעו כוחות ביטחון למאחז "מעוז אסתר" הסמוך לכוכב השחר בבנימין, והרסו מבנים במקום, ביניהם בתי כנסת ובתי משפחות.

בין המשפחות שביתן נהרס ישנן משפחות עם ילדים ותינוקות וכן זוג צעיר שהתחתן לפני פחות משבועיים.

ירושלים ואפרים גוזלן בנו את ביתם במעוז אסתר, ונכנסו אליו מיד לאחר חתונתם, לפני כשבוע וחצי. ירושלים סיפרה, "התחתנו לפני שבוע וחצי, בנינו פה את הבית שלנו. היום לפנות בוקר הגיעו כוחות הרס, כוחות ביטחון באו פרצו לנו את הדלת, העירו אותנו לפנות בוקר".

לדבריה, "הוציאו אותנו מהחדר, גררו אותנו החוצה על הקוצים, ידיים רגלים. גררו את בעלי, החטיפו לו מול העיניים שלי, אזקו אותו. גררו אותי גם, שמו אותי בחוץ, השכיבו אותי שלא אזוז". בנוסף, נגרם הרס רב לציודם של בני הזוג "הוציאו את כל הרהיטים מהבית, כל המתנות מהחתונה, כל הציוד. הכל בבלגן, כלים, ספרי קודש, הבגדים שלי, הכל בחוץ בערמות. הרסו פה את הבית לחתיכות, ריסקו אותו".

"אנחנו נחזור לפה, נבנה מחדש, מקווים שזה ההרס האחרון. מקווים שעם ישראל יתעורר וירצה את ארץ ישראל אנחנו באים פה לבנות ולא להרוס, ואנחנו בעז"ה נחזור ונבנה פה ישוב עם כמה שיותר משפחות, כמה שיותר בתים", הוסיפה.

עו"ד נתי רום, אשר הגיע לסייע לעצורים בהרס הבתים בכוכב השחר מטעם ארגון חוננו, מצא את הנערים אזוקים בשטח, בשמש זמן רב. עו"ד רום סיפר, "בעקבות הרס של בתים באזור כוכב השחר נעצרו למעלה מ-15 נערים ונערות. לצערי בהגיעי למקום ראיתי את הנערים והנערות, אזוקים מאחורי הגב, בשמש הלוהטת, זמן רב בשטח, אנו מקווים שיאפשרו להם לפגוש עו"ד בהקדם."

נזכיר כי הבוקר, הרסו כוחות מג"ב, משטרה ומינהל כ-13 מבנים בסמוך ליישוב כוכב השחר, בניהם 2 בתי כנסת, ובתים של כ-5 משפחות. התושבים דיווחו על אלימות שוטרים קשה במהלך הפינוי.