"כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל"

ח"כ סמוטריץ' תקף: "תעודת הרבנות של עבריין המין מוטי אלון הייתה צריכה להישלל כבר מזמן. כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

הרב מוטי אלון
הרב מוטי אלון
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר היום (שלישי) כי העובדה שלא נשללה תעודת הרבנות מהרב מוטי אלון היא "כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל".

לאחר שפורסם כי הרב אלון, שהורשע בעבר במעשים מגונים בתלמיד, הודיע לרבנות הראשית כי הוא מאריך את ההתחייבות שנתן שלא לכהן כרב עיר או רב שכונה, תקף ח"כ סמוטריץ'.

"תעודת הרבנות של עבריין המין מוטי אלון הייתה צריכה להישלל כבר מזמן", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "העובדה שהוא עוד מחזיק באחת כזו היא כתם שחור על הרבנות במדינת ישראל".

כפי שפורסם, ועדת המשמעת של הרבנות הסתפקה בהתחייבות שנתן לה אלון לפני יותר משנה, שלפיה אין בכוונתו לעשות שימוש בכשירות שלו לכהן כרב עיר או כרב שכונה עד תום עשר שנים מהרשעתו, ולכן לא שללה ממנו את תעודת ההסמכה לרבנות.

בעקבות לחץ של ארגוני נשים ועתירה לבג"ץ נגד החלטת ועדת המשמעת, הודיע, כאמור, אלון כי הוא מאריך את התחייבותו.

כך הצהיר הרב אלון: "מובהר בזאת כי בהמשך להתחייבות שכבר מסרתי בעבר לוועדת המשמעת שמטעם מועצת הרבנות הראשית לישראל, אני מתחייב שלא לעשות שימוש בתעודות הכשירות שניתנו לי מהרבנות לכהונת רב עיר ולכהונת רב שכונה, ולא לכהן כרב עיר או כרב שכונה או בתפקיד הטעון אחת מן הכשירויות כאמור עד להגעתי לגיל פרישה בשנת 2029. משכך ממילא אין עוד נפקות מעשית לתעודה זו. כאמור, התחייבותי האמורה תקפה ומחייבת עד לשנת 2029".

הוא הוסיף, "כפועל יוצא אני מתחייב שלא להשתמש בסמכותי כמורשה לעריכת חופה וקידושין בכל התקופה האמורה, ככל שזו נובעת מהסמכתי כבעל תעודת כושר לרב עיר".