"ראש הממשלה היה אמור להיות פה היום"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיים היום הנחת אבן פינה להקמת שכונה חדשה בישוב הר ברכה, בנוכחות : יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ, ח"כ איילת שקד, הרב אליעזר מלמד, יו"ר הישוב יוני הישראלי ותושבי הישוב.

באירוע העבירו השלושה מסר תקיף לראש הממשלה, שהבטיח לאורך זמן כי בראשון ביולי (היום) תהיה החלת ריבונות על כל הישובים ביו"ש, כולל אלה שמחוץ למה שמכונה: "גושי ההתיישבות" וכעת לא ברור אם תהיה החלת ריבונות ואם לא תהיה החלת ריבונות סמלית.

"אנחנו נמצאים פה בהר ברכה בהנחת אבן פינה על שם איתמר בן גל", אמר ראש המועצה יוסי דגן, "ופה בהנחת אבן הפינה היה אמור להיות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא היה צריך להניח את אבן הפינה, ולהכריז מכאן על הריבונות על כל מרחבי ההתתיישבות אתרי התנ"ך והמרחבים ביהודה ושומרון".

"בפועל, אנחנו מקבלים מריחת זמן" המשיך דגן, "אני דורש מנתניהו להחיל ריבונות על כל היישובים הישראלים ביו״ש. נתניהו מורח את הריבונות כבר 10 שנים".

"אנחנו אומרים אמירה ברורה, תושבי השומרון, תושבי בנימין, תושבי יהודה, אנחנו - עם ישראל, מצביעי הליכוד ומצביעי המחנה הלאומי כולו, אנחנו בונים. אנחנו מצפים ממשלת ישראל לא רק לא להקפיא את הבנייה אלא לעמוד בהבטחת הבחירות ולהחיל ריבוונת מלאה ולא ריבונות ישראבלוף"

"היום הוא יום שחשבנו שיהיה יום היסטורי", אמרה בטקס ח"כ איילת שקד, "בסוף הוא רק יום פתיחת החופש הגדול. אבל אני חושבת שיש עדיין חלון הזדמנויות ושראש הממשלה יכול לעשות צעד אמיץ, להיות אמיץ, ולהחיל ריבונות על ההתיישבות ביהודה ושומרון מבלי לתת תמורה - רק כי זה שלנו ואנחנו לא צריכים לתת שום דבר בעד זה".

שקד סיפרה ששמעה אתמול בדאגה את הדיווחים לפיהם יש רצון שתמורת החלת הריבונות ישראל תעביר שטחים מ-C ל-B. "אני אומרת כאן - זה לא יקרה", שקד הבהירה, "אנחנו ננהל נגד זה מלחמה, ואני מקווה שחברי בליכוד יצטרפו אלינו למלחמה הזו".

"הממשלה הזו צריכה לעשות צעד אמיתי, צעד היסטורי ונכון", הוסיפה שקד", "לנצל את העובדה שיש עכשיו ידיד אמיתי בבית הלבן, ולדרוש החלת ריבונות על כל ההתיישבות ביהודה ושומרון".

"לפי תוכנית טראמפ, הר ברכה צריך להיות אחד הישובים שצריך להיות מוקפא ושלא יוכל להתרחב", סיכמה, "לזה אנחנו לא מסכימים. זה ישוב היום של מעל 2000 תושבים עם פוטנציאל להגיע למעל 26000 ואני בטוחה שנזכה להגיע ליום שהישוב הזה יהפוך לעיר".

"כשאני רואה את רבי הקומות והפנטהאוזים בהר ברכה", אמר חיים כץ יו"ר מרכז הליכוד, "אני מבין שאנחנו בדרך הנכונה להפוך את הר ברכה לעיר".

"אנחנו כאן בשביל להפוך את ארץ ישראל על כל חלקיה להיות תחת ריבונות", אמר כץ, "ואם לא יתנו לנו להיכנס מהדלת נכנס מהחלון! אני יו"ר מרכז הליכוד ואני שגריר לא רק שלכם, אלא שלנו. אני שגריר שלכם ואעשה כל מה שצריך שלא נחזור למה שהיה בגירוש."

"אני קורא לראש הממשלה לא לחכות לא ל'כחול לבן' ולא לאמריקאים, ולהכריז על טיפוח וסיפוח של הר ברכה יחד עם כל הישובים ובלי חילופים (חילופי שטחים). מספיק עם השלטון הצבאי. שיבואו החוקים והתנאים כמו בקריית אונו וכמו בשוהם. יחד נעשה ונצליח".

צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי
צילום: יוני קמפינסקי