פרום. ייצג את ישראל
פרום. ייצג את ישראל צילום: רויטרס

אלוף האופניים ייצג את ישראל. אחרי עשר שנים בקבוצת הרכיבה אינאוס, איתה זכה ארבע פעמים במירוץ האופניים היוקרתי ביותר בעולם, הטור דה פראנס, כריס פרום עובר לקבוצה ישראלית.

פרום, מי שנחשב לאחד מגדולי רוכבי האופניים בעולם כיום ואחד מבין רוכבי האופניים המעוטרים ביותר, יצטרף בתום העונה הנוכחית לקבוצת הרכיבה הישראלית החדשה, 'סטארטאפ ניישן' שהוקמה בדצמבר האחרון על ידי הפילנטרופ היהודי סילבן אדאמס.

קבוצת הרכיבה הישראלית שהקים אדאמס כוללת רוכבים מ-18 מדינות שונות, כולל ארבעה רוכבים ישראלים, וכבר בהקמתה אמר אדמאס שהביא לארץ תחרויות וספורטאים מהטובים בעולם, כי המטרה היא להציג את ישראל בפני כולם.

"נתחרה בכל המירוצים הגדולים, והכי חשוב, גם בטור דה פראנס. נשים את הכחול-לבן אל מול 2.5 מיליארד צופים. זה פרק מרגש בהיסטוריה שלנו. הפרויקט הזה נועד כדי להציג את ישראל בפני העולם. נתעלה על הציפיות של כולם ונעשה דברים נהדרים השנה", אמר אדאמס.

היום, עם ההודעה על הצטרפותו בתום העונה הנוכחית של כריס פרום, נראה כי אדאמס וקבוצת הרכיבה הישראלית מתקרבים עוד קצת אל עבר תואר היסטורי למדינת ישראל.

"אני נלהב להצטרף למסע של הקבוצה שמותירה חותם הולך וגדל על הענף", אמר פרום בן ה-35 שזכה כאמור 4 פעמים בטור דה פראנס ב-2013, 2015, 2016 ו-2017. פרום זכה גם בג'ירו ד'איטליה ב-2018 וב-וואלטה הספרדי ב-2011 והוא מחזיק בשתי מדליות ארד אולימפיות במירוץ נגד השעון בלונדון 2012 ובריו 2016.

סילבן אדאמס, הבעלים של סטארט אפ ניישן ברך על הצטרפותו של פרום לקבוצת הרכיבה הישראלית כשאמר: "זה רגע היסטורי עבור הקבוצה, עבור ישראל, עבור הספורט הישראלי ועבור אוהדינו ברחבי העולם. פרום הוא הרוכב הגדול ביותר בדור האחרון, אני מקווה שביחד נוכל לעשות היסטוריה וכריס ישיג איתנו ניצחונות גדולים נוספים שיבססו אותו כגדול רוכבי האופניים בכל הזמנים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו