מנכ"ל רשת 'ספייס' חיים פרנקל: "יש אפס הדבקות בחדרי הכושר"

מנכ"ל רשת מועדוני הכושר 'ספייס' זועם על ההחלטה לסגור את חדרי הכושר: "הממשלה התמוהה הזו החליטה ביום אחד, בלי התרעה, לסגור".

103FM , י"ז בתמוז תש"פ

מנכ"ל רשת 'ספייס' חיים פרנקל: "יש אפס הדבקות בחדרי הכושר"-ערוץ 7
חדר כושר
צילום: איסטוק

הממשלה החליטה לסגור את מכוני הכושר במטרה למגר את התפשטות נגיף קורונה במדינה. בהחלטה נקבע כי ההגבלה תחול על חדרי הכושר בלבד ולא על מכונים המוגדרים 'סטודיו', דבר שגרם לרבים לתהות: מה ההבדל בין השניים?

חיים פרנקל, מנכ"ל רשת המכונים 'ספייס' שוחח עם אלון גל על ההנחיות הסותרות והפעילות העסקית בצל חוסר הוודאות.

פרנקל הודה כי התחושה היא של "בלגאן לא נורמלי. בכול החיים שלי לא ראיתי כל כך הרבה שוטרים כמו ב-48 שעות האחרונות. אנחנו אויבי העם אנחנו". מלבד האישור שניתן לסטודיו, גם לספורטאים מקצועיים הותר להתאמן, לכן הוא סיפר כי במטרה לעקוף את מגבלות הממשלה, "החל מהבוקר אנחנו בשיתוף עם איגוד פיתוח הגוף הוותיק ביותר בעולם מ- 1950, התחברנו ואנחנו נותנים את האפשרות ללקוחות המועדון להירשם לאיגוד ולהמשיך לעשות כושר כספורטאי מקצועי".

לדעתו, "הם פשוט רצו להחזיר את הקבוצות המקצועיות, מכבי תל אביב ומכבי חיפה, שיוכלו להמשיך להתאמן ולעשות כושר". ותהה: "מה ההבדל בין אימון ג'ודו של קבוצה מקצועית שמתאמנת אצלה בחדר כושר או בוינגייט, לבין אנשים כמוך שרוצים להרגיש טוב עם עצמם ולעשות ספורט? זה מה שעושים כרגע הלקוחות מהבוקר". הוא הסביר כי "אין שום הבדל, להפך. ההבדל גרוע לרעתם כי מכוני הכושר הם עסקים גדולים המשתרעים על אלפי מטרים, המועדונים שלנו 3,000 מטר, אפשר לשמור מרחק, יש מספיק ציוד, מספיק אביזרים". זאת בניגוד למכון סטודיו שלרוב מתפרש על שטח קטן יותר והמתאמנים נמצאים בו בצפיפות רבה יותר מאשר בחדרי הכושר. על כך אמר מנכ"ל 'ספייס': "היו מועדונים אחרים שהגדירו, והתחילו לבנות קירות ואמרו 'אנחנו סטודיו מעכשיו'. באה המדינה ואמרה – 'אם לא כתוב לך שאתה סטודיו, ואתה מכון כושר ברישיון, אתה צריך להיסגר'. כנראה זו הממשלה שבחרנו".

פרנקל שיתף כי לאורך תקופת הקורונה היה "פשוט נורא. חוסר ודאות, הלקוחות מתקשרים אלינו ברמה השעתית, אתם פתוחים או לא? אתם סטודיו או לא? צריך צו או לא? היו אצלכם שוטרים או לא? לא נעים שאתה כל הזמן מתווכח. בסך הכול אנחנו רוצים לעשות טוב, לעשות ספורט, כל האנרגיות שלך הולכות למקומות של מאבק עם שוטרים. אני לא מאשים אותם, הם מקבלים הנחיות.

''אתה מדבר עם שוטר והוא נקרע מבפנים, זה לא שהוא רוצה לסגור אותך זה פשוט הממשלה האטומה הזאת החליטה ביום בהיר אחד, בלי שום התרעה, למרות שאנחנו מבקשים מעל לחודשיים להיפגש עם משרד הבריאות, בלי שום דיון, בלי שהציגו נתונים, יפעת שאשא יו"ר הקורונה עד לרגע זה היא דוחה כל יום את הדיון בנושא שלנו ופשוט אין נתונים, זה ממש עצוב".

הוא ציין כי מטרת הפגישה שביקשו לקיים עם משרד הבריאות הייתה במטרה שיורידו "את ההגבלות שהחליטו עליהן ברגע שפתחנו. אני בפתח לראות את השר חילי טרופר, קוראים לי כרגע להיכנס לחדר ואנחנו צריכים את העם איתנו. אנחנו צריכים אתכם שתציגו את העוול הנורא שנגרם לתעשייה.

''יש אפס תחלואה בחדרי כושר, אפס הדבקות, אנחנו יודעים לסנן. פחות מאחוז מאומתי קורונה, לא מדבר על הדבקות". הוא הוסיף ואמר כי הוא מצפה מהשר טרופר "שידפוק חזק חזק בתור שר הספורט שלנו וידרוש את הפתיחה המידית של חדרי הכושר. אנחנו לא הבעיה בגל התחלואה האחרון".