הרב דרור אריה:
"נמאס מההטפות לאהבת חינם"

לאחר חשיפת ערוץ 7 בדבר הסרת חסות החמ"ד מהשתלמות בנושא להט"ב, ולאחר תגובת הרב אבישי מזרחי, הרב דרור אריה מגיב לו בחזרה.

הרב דרור אריה , א' באב תש"פ

"נמאס מההטפות לאהבת חינם"-ערוץ 7
הרב דרור אריה
צילום: באדיבות המצולם

בשנים האחרונות מתנהלת מלחמה על דמותו וצביונו של החינוך הממלכתי דתי, כאשר ארגונים רדיקלים מנסים להשתלט על תודעת הילדים ללא הסכמת וידיעת ההורים.

הורים ומחנכים, צריכים לפקוח שבע עיניים ולבדוק היטב במה מזינים את הילדים שלנו.

אם פעם, היינו צריכים להזהיר את הילדים מלעלות לטרמפ עם אדם זר שמציג את עצמו כדוד חביב, היום בנוסף אנו צריכים להזהיר למשל מ"דודה שפ"י" במשרד החינוך. הקשת בשמים וגווניה המרובים, היא התראה על סכנת מבול הנובע מבלבול.

תודה לאבישי מזרחי על הכנות בתגובתו: "ההשתלמות הינה מאוזנת מאוד, ותביא לידי ביטוי את כל קשת ההתמודדיות של הציונות הדתית, הן השמרנית והן הליבראלית בנושא זה".

בעצם הוא חושף את מה שידענו שאין אג'נדה, אין קו מנחה, אין אמת אחת. כל אחד והאמת שלו, יצא הפלורליזם הפוסטמודרני מן השק.

וזו האג'נדה המסוכנת העטופה במתק שפתים, אג'נדה שאומרת שאין אג'נדה, אין דרך ברורה ואין אמת מחייבת.

עוד הוא כותב שההשתלמות לא באה לחנך את המחנכים, כלומר אותה אג'נדה, שאין אמת ואין דרך, וזה הניסיון בה"א הידיעה לחנך את המחנכים, שאסור לחנך, אלא לשמור על אובייקטיביות ולתת ידע בלבד.

זאת כל התורה על רגל אחת, לעקור את היראת שמים, ולשתול פלורליזם מיואש בליבם של מחנכי הדור הבא, והכל במעטפת של רגישות, הכלה, נאורות ועוד מילים מכובסות.

בוא נעשה השתלמות, בנושא המשפחה, ונביא את כל גווני הקשת, ממשפחה נורמלית עד מוטציות פוליאמוריות וקוויריות, הרי בר אילן היא גם ממשפחת הציונות הדתית, בוא נהרוס הכל בשם הגיוון.

בוא נביא פדופיל דתי, שהלך וניסה את כל הטיפולים, שירגש ויסחט אותנו עד דמעות, על הקושי בין הציווי הדתי, לנטיה הבוערת בקרבו, הבה נעלה ניצוצות ונלמד על לוט ובנותיו הרכות.

זו לא ציונות דתית, זה מבול מודרני. החינוך הדתי בא עם סל ערכים מוצק וברור, עם תורה משמים. תפקידו של החמ"ד הוא לחנך, לא חינוך פלורליסטי, אלא חינוך ליראת שמים, לאמת הנצחית העוברת מדור לדור מהר סיני.

אני קורא לאנשי אמונה, שקיום האומה היהודית בוער בליבם, להדיר את רגליהם, ולא להשקיע את זמנם ואת כספם בתוכנית שהמסר שלה הוא בלבול מכל גווני הקשת.

ולמען השקיפות, נא ספרו מי מממן אתכם? מה רמת המעורבות של שפ"י? מדוע שלחתם מסרונים מטעים למנהלים ומחנכים תחת הכותרת "לראשונה בחמ"ד", כאילו ההשתלמות היא מטעם החמ"ד.

צריך ונכון ללמוד את הנושא, חובה לתת מענה לנוער במצוקה, ואני מכיר צוותי חינוך רבים, בתוכם גם עמיתי מישיבת שדרות, שעברו השתלמויות עומק כבר לפני שנים רבות.

יש דרך לטפל, אלפים זכו לאמון של תורה, והקימו משפחות נפלאות. אני מזמין אתכם להשתלמות של מכון "בקדושה" של הד"ר אליהו אקרמן, לגשת לעניין הרגיש הזה בחרדת קודש.

ועוד מילה, נמאס מההטפות לאהבת חינם, דווקא בשל אהבתנו הגדולה לילדי ישראל, נלחם עליהם כאריות להצילם מבלבול עריות.