לחזק את אנשי החינוך הקשובים

מנכ"ל תנועת נאמני תורה ועבודה, שמואל שטח, מבקש לטעון שהסרת לוגו החמ''ד מהשתלמות הלהט"ב של מכון באר אמונה מעלה בעיה רחבה בהרבה.

תגיות: להט"ב חמ"ד
שמואל שטח , א' באב תש"פ

לחזק את אנשי החינוך הקשובים-ערוץ 7
שמואל שטח
צילום: עצמי

בהסרת הלוגו של החינוך הדתי מעל המודעה על השתלמות המורים בנושא "נערים/ות הנמשכים לבני מינם", רוב הרשת שוחחה על סוגיית הלהט"ב בחברה הדתית.

אבקש לטעון שמקרה זה מעלה בעיה רחבה בהרבה, המחייבת התגייסות הן מצד אנשי חינוך והן מצידנו, הורים לילדים בחינוך הדתי.

אדם רגיל לא אוהב לעבוד במקום בו יש המפקפקים בישרותו. מרצה קלאסי לא יציע השתלמויות עבור מוסד שאולי יערער על יראת השמיים שלו. מורה לא ילך ללמד תחת עיניו הפקוחות של "משגיח הכשרות" הרב דרור אריה. ובוגר ישיבת מחניים שסיים לימודי הוראה, יעדיף ללכת לחינוך הכללי, מאשר למצוא עצמו תחת דה-לגיטימציה מטעם איזה פעיל שבכלל לא מאמין בחמ"ד.

כאן נמצא האתגר שלנו. האם נפעל כמו כל אדם נורמלי ונתרחק מהבית שלנו מתוך רצון להתרחק מן המחלוקת, או להיפך: לא נוותר, נילחם על שמנו הטוב ולא ניתן לצדדים קיצונים לקבוע את סדר היום.

טבע האדם לוותר וללכת אל הבטוח ואל הפשוט, אך שליחותו של האדם היא לעמוד על האמת ולהיות שם. לגייס גם את חבריו, ולקחת חלק בחינוך הדתי. לחנך את הדור הבא לחיי תורה ומצוות. להיות שם כי זה באמת הבית שלנו ולשם אנו שולחים את ילדינו. סיפור הסרת הלוגו מחייב אותנו להתעורר וללכת לחינוך הדתי. להיות שם ולא לתת לו להיות מובל לעבר מקומות של פסילה וביטול.

כך ביחס למי שיש לו כשרון חינוך, ולהורים היקרים שאינם אנשי חינוך: ודאי יש לילדים שלכם מורים קשובים ומתונים - שלחו להם חיזוק קטן. סמסו מילת תודה למורה שלא חוששת לפתוח סוגיות משמעותיות עם ילדיכם. תנו לייק למורה שבחר ללמד את תלמידותיו גמרא. שלחו מילת חיזוק למנהל שערב את הכיתות בהתאם לרצון רוב ההורים. תנו כיף וירטואלי ליו"ר ועד ההורים שהוביל מהלך לקליטה של עולים חדשים מצרפת, כאלה שנשמות טובות אמרו עליהם שאולי הם ישנו ח"ו את אופיו המיוחד של המוסד.

חזקו את אנשי החינוך שלא נכנעים לפוסלים מהר המור. חזקו את המנהלים שלא מפחדים מקומץ הורים צעקניים ותנו מילה טובה לוועד ההורים שלא חושש משיחת נזיפה של הרב החרדי המקומי.

תוך כדי כתיבת המילים נזכרתי גם אני שלא אמרתי תודה למפקח שלא חשש לעמוד מול הורים אליטיסטיים ולומר להם שבית הספר של ילדיהם חייב לקבל ילדים יוצאי אתיופיה שלא מסתדרים להם כרגע בעיניים. היה לו הרבה יותר קל להיות בשקט ומשבחר להתריע בשער, חובה לחזקו ולתת לו מילה טובה.

טענותיו של הרב דרור אריה המטיל דופי בכוונת עורכי ההשתלמות, אינן חדשות, הן מתרחשות בדרכים שונות כמעט מידי יום, בכל מקום ולא רק בימים אלו שכל מטרתם הינה להרבות באהבת חינם.

אין אלא לקוות שההשתלמות תתבצע כמתוכנן עם ברכת החמ"ד, תוך חיזוק ידי העוסקים במלאכת החינוך אשר אינם מתחמקים ממנה. אנחנו אלה שצריכים לתת את החיזוק!