מפגש מורכב עם הלהט"ב
מפגש מורכב עם הלהט"ב צילום: גילי יערי, פלאש 90

ארגון רבני בית הלל, נאמני תו"ע, תנועת הקיבוץ הדתי, קולך ומרכז יעקב הרצוג קראו היום (חמישי) לראשי החמ"ד להחזיר תמיכת החמ״ד בהשתלמות בנושא "נערים/ות הנמשכים לבני מינם" של מכון "באר אמונה".

כפי שנחשף באתר ערוץ 7, בעקבות פניית רבנים ובראשם הרב דרור אריה יו"ר מפלגת נעם לשעבר, מנהל החמ"ד הסיר את חסותו מהשתלמות של מכון באר אמונה בנושא "נערים/ות הנמשכים לבני מינם".

הארגונים פרסמו קריאה פומבית לראשי החמ"ד. "אנשי טיפול וחינוך מנוסים ממכון באר אמונה מתנועת אמונה יצרו השתלמות למורים בנושאי נערים ונערות הנמשכים לבני מינם", כתבו. "ההשתלמות משלבת גישה קשובה ורגישה עם הקניית ידע, והכל בגישה אמונית ודתית, על פי ערכי החמ"ד".

"בעקבות לחץ מתנועת קצה, שאיננה מייצגת את אוכלוסיית החמ"ד, התקבלה בהנהלת החמ"ד החלטה להסיר את הלוגו שלה מההשתלמות", הוסיפו.

"החלטה זו הינה החלטה מזיקה ובלתי ראויה, שמתעלמת מצורך חינוכי חשוב, ונותנת לתנועה קיצונית, שרבים מחבריה אינם שולחים את ילדיהם למוסדות החמ"ד, להכתיב את דרכם של כלל מוסדות החינוך הממלכתי-דתי", ציינו.

"הרוב המוחלט של ההורים והמחנכים בחמ"ד מזדהים עם הצורך החשוב שהשתלמות זו נותנת לו מענה, על מנת למצוא את השילוב הראוי בין הקשבה ורגישות לנאמנות לתורה ולהלכה. אנו קוראים לראשי החמ"ד ולמועצה לדון מחדש בהחלטה זו ולהחזיר את תמיכת החמ"ד להשתלמות החשובה הזו", כך הארגונים.

קריאת הארגונים לראשי החמ"ד
קריאת הארגונים לראשי החמ"ד צילום: דוברות